Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za herňami bola mafia

06.03.2017, 00:02 | zp | © 2017 News and Media Holding

Viaceré herne v Bratislave boli alebo sú spájané s podsvetím. Spomínajú sa mená, ktoré podľa takzvaných mafiánskych zoznamov patria k sýkorovcom, jakšíkovcom a takáčovcom.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Téma - hazard

Špeciálny trestný súd napríklad odsúdil na šesť rokov za podporovanie zločineckej skupiny predstaviteľa gangu sýkorovcov Františka Borbélyho. Vlastnil nehnuteľnosť v Petržalke, kde bola herňa. Prevádzkovať ju mal podľa portálu aktuality.sk známy šéf sýkoriek Róbert Lališ alias Kýbel, ktorý je obvinený v prípadoch niekoľkých vrážd.

Neprehliadnite

Ivan Jakšík, označovaný za jedného z bosov jakšíkovcov, zakladal spoločnosť FO-SA Alfa. Tá dodnes vlastní hernú licenciu, akurát už zmenila majiteľa. Jej konateľom bol v minulosti aj Juraj Panek, podľa mafiánskych zoznamov tiež jeden z jakšíkovcov.

Novinár Tom Nicholson našiel aj ďalšie prepojenia. Zástupcovia takáčovcov figurujú vo firme Epermiso. Majiteľka Liliana Hrivnáková je podľa neho dlhoročnou obchodnou a životnou partnerkou údajného takáčovca Iva Ružiča; teraz sa volá Liliana Ružičová.

Spolumajiteľom ďalšej firmy venujúcej sa hazardu, 3D Game, je Martin Mikulec, ktorý sa objavuje v rámci takáčovcov obvinených zo založenia zločineckej skupiny.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 9/2017. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Téma - hazard

Tagy Cresco, Slnečnice

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.