Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chcete aj vy kúpiť bitcoin? Investujete do bubliny

03.01.2018 | Ján Záborský

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

04.01.2018 | bozsky

LOOOOOOL
Zrazu je kazdy expert na BitCoin a kryptomeny :-D :-D :-D
Aspon 10 clankov denne treba napisat ;-)

PS: akcie firiem su dlhodobo nadhodnotene, ale o tom sa cusi, lebo vsetci zavidia ludom, co to riskli s kryptomenami.

05.01.2018 | peterval

Z čoho majú centrálne banky a politici strach? Áno, odpoveď znie: z meny, ktorú nemôžu ovládať, tlačiť na rotačkách ...čiže z decentralizovaných krypto mien, ktorých hlavným marketingovým predstaviteľom je bitcoin. Krypto meny, to nie je iba bitcoin, ale aj ďaľšie ako litecoin, monero, dash,, či platforma ethereum, ripple a ďaľšie. Bitcoin bol ale prvý, má obrovskú podporu a prenikol už aj na klasické burzy cez futures, v roku 2018 prídu ETF fondy. Bitcoin, tým ako obrovsky vzrástol má problémy s poplatkami za transakcie a rýchlosťou transkacií, ovšem na tomto sa tvrdo pracuje, už bola testovaná technológia Lightning Network, ktorá bude riešiť tento problém. Či je bitcoin bublina? To je otázka, na ktorú odpoveĎ dá budúcnosť, ovšem táto odpoveď sa skrýva v počte používateľov bitcoinu a v počte ľudí, ktorí pozerajú na bitcoin ako na investíciu komodity. Podstata bitcoinu ale je a bude rovnaká, matematickým algoritmom nie je možné ovládať bitcoin, žiadna vláda na svete nemôže falšovať či tlačiť "nové" bitcoiny. A bežní ludia si uvedomujú, že krypto meny poskytujú možnosť ako vlastniť niečo, čo nemôže skonfiškovať exekútor alebo vláda. Peniaze v banke ak sa politici rozhodnú, prepadnú štátu. Dom mi takisto môže štát exekuovať. Bitcoin, ak má privátne klúče potvrdzujúce vlastníctvo vlastník v hlave, štát ani politici nemôžu vlastníkovi zobrať. A z tohoto majú centrálne banky a politici strach. preto sa množia vyhlásenia bankárov a politikov útočiacich na BTC. Bublina? - to záleží na tom, či vlády a centrálne banky budú môcť reštriktívne cez zákony útočiť úspešne na bitcoin. Ak sa im to nepodarí, tak bitcoin bublina nie je. Naopak, technológia blockchain je prirovnávaná k vynálezu internetu... takže, vyberte si, komu budete veriť. Či decentralizovanej mene, alebo politikom... Samozrejme, cena bitcoinu je veľmi volatilná. Ak príde k panike, výpredaje môžu cenu bitcoinu a ďaľších krypto mien zraziť. Ale krypto meny nastúpili cestu, ktorá sa už zvrátiť nedá. Preto bitcoin a krypto meny si nájdu v budúcnosti svoju cenu.. či sa to politikom a bankárom bude páčiť, alebo nie.

05.01.2018 | Morris

Nezacalo nahodou Slovensko cez providerov blokovat hazard cez internet?
Preco si myslis, ze nebude mozne blokovat pristupy na kryptomeny?

22.03.2018 | Jose

Pretoze kryptomena nie je webova stranka.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.