Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto zarába na lyžovaní? Známe meno nestačí, niektorí hrajú iba ruletu

07.01.2018 | Tomáš Vašuta

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

08.01.2018 | Vyktorka

Za posledných päť rokov zdraželi na pokladniciach o tretinu. Mnohí vyčítajú strediskám pod logom TMR, že sa cenami približujú alpským strediskám.
Za posledných osem rokov sa im podarilo tržby zvýšiť osemnásobne. Jednoduchá odpoveď : Vrátiť do rúk ošklbanému národu. Čo na to socdemáci, iba výhovorka na trhové hospodárstvo, čo tak zdaniť zisky 35-40 % daňou, socialisti by mali vidieť nepomer medzi ožobračovaním a ziskom - a nič.

08.01.2018 | notoricky_abstinent2

teraz som v pomykove, ci to myslis vazne alebo sa jedna o ironiu. Vacsinu to rozlisit viem.
--
Problemom nie je to co spravili. Zvysit trzby o 700% pri 30% naraste cien svedci o niecom inom ako o osklbani ci ozobracovani. A je to vidiet ked pridete do tych stredisk - vyzera to uplne inak ako ked sme chodili na lyziarske my.
--
Problemom skor je, ako prisli k tym peniazom ktore tam preinvestovali a "ocistili" chlapci z J&T (v pripade Penty su to zasa ine podniky a odvetvia). Ale to vieme, resp. tusime a nic s tym nespravime. Darmo, chlapci boli sikovnejsi ako Konarik ci Rezes.

08.01.2018 | 2PI

Odpoviem Ti celkom "jednoducho". Ono zisk a trzby su 2 rozdielne veci ty "znarodnovac". Mozeme si o sposobe podnikania tychto panov mysliet vselico, obavam sa vsak ze masivne investicie, ktore vo VT aj NT urobili maju navratnost za horizontom 20 rokov...

08.01.2018 | Vyktorka

Zrejme budeš z podobného súdka, ale nechcem krivdiť, buď si primladý, alebo si napáchnutý týmto bordelom.

08.01.2018 | demo50

František Hodorovský, Slavomír Hatina, Boris Kollár, Vladimír Soták a Hornonitrianske bane Prievidza - tieto mená vysvetľujú všetko

08.01.2018 | Truhlik999

Schránkovej firmy...

Tam slušný clovek svoje peniaze nemina

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.