Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dva dôvody, prečo by mal Fico skončiť

Týždeň po správe o brutálnej vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej sa súčasná vládna koalícia dostala na okraj svojej existencie. A nikto tomu nepomohol tak veľmi ako sám predseda vlády a líder najsilnejšej strany Smer-SD Robert Fico. Namiesto toho, aby pokorne a potichu našľapoval vo vybičovanej spoločenskej atmosfére okolo svojho, na škandály citlivejšieho, koaličného partnera Most-Híd, konal premiér tak, akoby sa ho chcel vedome zbaviť.

07.03.2018, 18:32 | Filip Obradovič | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 12

Keď strana Bélu Bugára diplomaticky vyzvala Smer, aby vo svojej funkcii skončil minister vnútra Robert Kaliňák už len z dôvodu gesta spolupatričnosti voči pozostalej rodine zavraždeného mladého páru a pre upokojenie situácie, R. Kaliňák v médiách vyhlásil, že neodstúpi.

Keď sa do debaty po týždni pripojil v nedeľu prezident Andrej Kiska, aby vyzval vládu na jej zásadnú rekonštrukciu za podpory parlamentu či predčasné voľby z dôvodu straty dôvery verejnosti a závažnosti spoločenskej krízy, R. Fico prezidenta obvinil z troch vecí: jeho výzva bola napísaná mimo Slovenska, pokúša sa spolu s opozíciou o politický prevrat a tancuje na hroboch zavraždených spolu s médiami a opozíciou.

Všetky tieto nepochopiteľné lapsusy premiéra by sa dali s väčšou námahou zažehliť, no potom prišiel pondelok a myšlienkový rozvrat R. Fica v priamom prenose.

Sekundová dilema

„Chcem dnes na tejto tlačovej konferencii pánovi prezidentovi postaviť jednoduchú otázku – 20. septembra 2017, New York, Piata avenue. Pýtam sa, prečo hlava štátu Slovenskej republiky išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má veľmi pochybné meno, a ten človek sa volá pán Soros,“ položil rečnícku otázku v pondelok 5. marca 2018, na deň presne od parlamentných volieb spred dvoch rokov, R. Fico.

Neprehliadnite

Čím chcel choro naznačiť súvis medzi slovami prezidenta A. Kisku a jeho stretnutím s konšpiráciami ovenčeným miliardárom Georgeom Sorosom a odvrátiť tak pozornosť od podstaty krízovej situácie.

Premiér ukázal, čoho je schopný, keď potrebuje odpútať pozornosť 

Ak by chcel predseda Smeru-SD nepriamo odkázať svojmu koaličnému partnerovi strane Most-Híd, aby sa poberal so svojimi morálnymi požiadavkami kadeľahšie, nemohol to urobiť lepšie. Je zrejmé, že R. Fico je aj po desiatich rokoch na stoličke premiéra ešte v stave 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 12

Rubrika Téma

Tagy Ján Kuciak, Robert Fico, vražda Jána Kuciaka