Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Majiteľ portálu ZľavaDňa: Snažím sa aktívne vypínať myseľ

10.03.2018, 05:07 | Milan Debnár | © 2018 News and Media Holding

Je neefektívne dávať rady a vo všeobecnosti ich treba brať s rezervou, tvdí Peter Paška.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Tagy

ZľavaDňa

Čo vás dokáže postaviť na nohy okrem kávy?

Kedysi som bol nočná sova, aktuálne som však skôr ranné vtáča. Takže keď je niečo dôležité, najradšej to urobím ráno. Napríklad si na doobedie vyhradzujem čas na vybavenie mailov. Počas dňa si na to už kvôli stretnutiam nenájdem čas. No najlepšie ma dokáže postaviť na nohy stres v kombinácii s konkrétnym cieľom. Ak som pod stresom, samozrejme, tým znesiteľným, väčšinou som veľmi efektívny a nepotrebujem žiadne ďalšie podporné prostriedky.

Čím ste posadnutý najviac, ale nie ste na to hrdý?

Logikou a logickým rozmýšľaním. V niektorých situáciách je to super, v iných je to silno kontraproduktívne. Najmä ak to zdržuje dôležité rozhodnutia. Preto sa snažím viacej spájať s mojou intuíciou a aktívne vypínať myseľ.

Najradšej oddychujem aktívne, na dovolenke na Kube som si takto zatancoval s delfínmi.Zdroj: Archív Petra Pašku

Čo vás teda chráni pred vyhorením?

Jednoznačne aktívny oddych. Prácu sa snažím vyvažovať rôznorodými aktivitami v súkromí. Chodím cvičiť, navštevujem wellness centrá, milujem tancovanie, športujem, hrám na gitare alebo si idem sadnúť von s kamarátmi.

Je nejaká rada, ktorá vám v živote najviac pomohla?

Pre mňa je to poznanie, že je neefektívne dávať rady a vo všeobecnosti ich treba brať s veľkou rezervou. Bolo to na seminári Coaching podľa mozgu a vysvetlili nám, ako funguje náš mozog, prečo je oveľa dôležitejšie, aby si každý sám našiel vlastné riešenie. Každý z nás je jedinečný, individuálny a aj najlepšie mienená rada nám vôbec nemusí pomôcť.

Neprehliadnite

Je teda niečo, čo vás dokáže vytočiť do zúrivosti?

Do zúrivosti sa dostávam zriedkakedy. Z minulosti mi napadá jedine veľmi silne arogantné a bezohľadné správanie niektorých ľudí. Týmto ľuďom sa snažím vyhýbať a v poslednom čase si ani nespomínam, kedy som nejakého takého stretol.

Ako sa snažíte zladiť pracovný a osobný život?

Snažím sa tráviť čo najmenej času v práci, a keď som tam, využívať ho čo najefektívnejšie. Veľmi ma pri tom inšpirovala kniha 4-hodinový pracovný týždeň. Veľmi dlho som podľa toho fungoval, avšak v poslednom čase sa mi to trošku pokazilo.

Ako vyzerá vaša nedeľa, ak nejdete do práce?

Zakaždým ju trávim inak a závisí to aj od ročného obdobia, počasia, dohodnutých aktivít alebo mojej nálady. Platí však, že sa snažím netráviť ju pracovne a na prácu skôr nemyslím.

Preferujete dobrú reštauráciu alebo vlastnú kuchyňu?

Dobrú vegetariánsku reštauráciu. Mám dokonca jednu obľúbenú thajskú vegetariánsku reštauráciu v Bratislave, do ktorej sa vraciam pravidelne.

Aké aplikácie máte vo svojom smartfóne?

Používam minimum aplikácií, snažím sa ich obmedziť. Využívam skôr tie praktické alebo komunikačné.

Ste viac na šport alebo umenie?

Určite na šport, hoci mám veľkú vášeň pre tanec. Do práce síce chodím autom, ale vo voľnom čase rád športujem.

Akú prioritu vo vzdelávaní by ste si dali spätne, ak by ste boli opäť tínedžerom?

Viac sa venovať svojim pocitom, túžbam, potrebám, intuícii a menej byť orientovaný na logiku, cieľ a výsledok. Naše školstvo je zastarané, venuje sa takmer výlučne vedomostiam, ktoré sa dajú vygoogliť za pár minút. Minimum času sa deti učia poznávaním seba, svojej intuície a svojich emócií.

Peter Paška (38) vyštudoval daňovníctvo a daňové poradenstvo na EU v Bratislave a v roku 2003 začal pracovať v spoločnosti PricewaterhouseCoopers. O rok nato začal podnikať a založil portál Obedovat.sk. V roku 2009 sa k nemu pridal Zdenko Hoschek a o rok neskôr založili zľavový portál ZľavaDňa, v roku 2011 aj SlevaDne.cz. Od novembra je ich jediným majiteľom. V roku 2013 založil rezervačný systém Bookio, v roku 2014 vstúpil do firmy Education.sk a projektu Kurzy.sk a založil Edumio.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 10/2018. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy ZľavaDňa

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.