Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Firma Kaliňáka a Počiatka zo Špirkovho prípadu je prazvláštna

15.03.2018 | Xénia Makarová

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

15.03.2018 | šumný parobok

Len tak ďalej redakcia, robíte to dobre.

15.03.2018 | olivertwist

KALIŇÁK a POČIATEK rozprávkovo ZBOHATLI až po PRÍCHODE DO POLITIKY - PREČO ASI ???

15.03.2018 | al0

ved to bola este "doba kešu a analógu", jasne ze sa nejake statisice eur mohli hocikde stratit a neskor najst...

15.03.2018 | Andrej_sk

Mna by zaujimalo, kde su vsetky tie melony. Panama Papers - z toho ako keby nic nevypadlo. Rybanic nieco vystural na uctoch, ale to su drobne, Co takto ist na to odzadu, najst kde vsade su ulozene peniaze? Doba kesu skoncila, nejake digitalne stopy ostat museli, hadam tie eura nepresuvali po stovkach, Kam chodili na dovolenky, co ich znami, co teraz mozu mat zo situacie bobky, co tie smotankove typy, co by za 5 minut popularity aj oblicku predali. ved oni tu nezili vo vzduchoprazdne.
Kalinak sice odchadza, ale demisiou nepodal. Ma vsetky prava a pristupy a tak upratuje. Cim dlhsie ho nechame upratovat, tym menej sa zisti.

15.03.2018 | skorodochodca

hm ... účtujem od roku 1990, ale ešte som nepočul, že by sa dva roky dozadu dala urobiť nová závierka.
Podľa zákona o účtovníctve chyby opravuješ v roku, keď si na ňu prišiel. Teda, zaúčtovať opravný doklad a podľa inventúry jednotlivých účtov po jej schválení uviesť aktíva a pasíva účtovnej jednotky na skutočný stav.
Teda, ak omyl v roku 2014, ale objavený v 2016, tak do roku 2016.
BTW, ako sa dá v krčme urobiť milión eur tržieb? Koľko majú stoličiek?

16.03.2018 | petdv

podľa zákona o účtovníctve je to možné § 16 ods 10 Do schválenia účtovnej závierky možno uzavreté účtovné knihy opäť otvoriť v prípade, ak sa má zabezpečiť pravdivý a verný obraz účtovníctva (§ 7).

16.03.2018 | demo50

Máš pravdu, lebo podľa Registra UZ nemajú schválenú žiadnu účtovnú závierku tam zverejnenú, čo je v rozpore s Obchodným zákonníkom a zákonom o účtovníctve. Minimálne tri roky dozadu tiež vykazujú záporné vlastné imanie, prípadní veritelia sa nedajú zistiť. Ale prevdepodobne zabudli vyhlásiť konkurz sami na seba. Naši ľudia si môžu skutočne dovoliť všetko.

16.03.2018 | petdv

nie na každé záporné imanie je potrebné vyhlásiť konkurz. Spoločnosť má záväzky - pravdepodobne voči spoločníkom - vo výške okolo 200 tis. eur, a v tom prípade, keďže ide o podriadený záväzok, ten sa vylučuje a ich vlastné imanie je vlastne kladné. §3 ods. 3 zákona o konkurze.

18.03.2018 | demo50

Napísal som "pravdepodobne", problém vidím hlavne v neschválených uzávierkach a s tým súviacou možnosťou znovu otvoriť knihy, k tomu si sa nevyjadril...

23.03.2018 | petdv

Ok, ja problém v neschválených účtovných závierkách nevidím - nie je to dôvod na vyhlásenie konkurzu. Obchodný zákonník (§40 Obchodného zákonníka) hovorí o tom, že štatutárny ográn je povinný predložiť účtovnú závierku na schválenie, ale už nehovorí o tom, dokedy musí byť schválená a ani zákon o účtovníctve. Tým, že sa predkladá účtovná závierka na DU a ten ju následne zverejňuje v registri účtovných závierok, povinnosť je splnená. A až po schválení, je povinnosť ju opäť predložiť - do 15 dní §23a zákona o účtovníctve. Nie skôr. Čiže, ak štatutárny orgán predložil valnému zhromaždeniu na schválenie UZ, ale VZ ju neschválilo alebo nerokovalo o nej, je to OK. Úprimne riešia sa tu nepodstatné veci.
Dám príklad opozičného politika: firma Veroniky Remišovej (Papageno s.r.o.) vykázala za rok 2016 obrat 52 tis. EUR, ale zabudla sa registrovať na DPH. Povinnosť registrácie je, pokiaľ obrat za 12 po sebe idúcich mesiacov prekročí 49 790,00 EUR. Po skončení roka 2016 asi zistili, že urobili chybu a tak v roku 2017 už bol obrat nulový. Viete, koľko sa fabulácií dá z tohto odvodiť? Ak chcete napíšem.

15.03.2018 | Neeo

Článok týmto ukázal, kto je "peňaženka".

18.03.2018 | milan_k

a Milanko je kto ? keykeeper ? ;)

20.03.2018 | vlado4

Chce se mi blejt, velebnosti!

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.