Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto ryžuje na agrodotáciách v EÚ? Šľachta, mafia, šejkovia

25.03.2018 | Eva Mihočková

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

25.03.2018 | PeterKN

Ako vidím tento folklór je celkom pekne rozšírený po EU..

26.03.2018 | PaloK

To nie je folklór, ale plánovaný biznis model. Pri vzniku každého združenia sa vplyvné skupiny snažia nastaviť peňazovody vo svoj prospech, a agrodotácia sú len jedna z mnohých schém. Najaktuálnejšia sú alternatívne zdroje energie.

Na Slovensku sa tento spôsob príjmu rozbehol ihneď po vtupe do Európskej Fašúnie. Rozhodne fungoval už dávno predtým aj v iných krajinách. To, čo tu teraz veľkí bojovníci za pravdu a demokraciu, investigatívci zo všetkých slniečkárskych kútov objavujú je Amerika.
Slováci neobjavili nič nové. Tieto schémy na presmerovanie verejných zdrojov do súkromných rúk prebiehajú aj inde. Je to totiž jeden z mála bezpečných, stabilných a perspektívnych spôsobov príjmu!!! Inak by firmy museli robiť skutočnú robotu, a tá je drahá všade na svete.

26.03.2018 | Mikil

poľnohospodári pokúsia vzoprieť, začať obrábať svoju pôdu a žiadať samostatne o agrodotácie, často im niekto zablokuje prístupovú cestu na vlastný pozemok alebo im zničí úrodu. Mnohí sa napokon rozhodnú svoje majetky radšej predať za zlomkovú cenu.....
Odporúčam novinárom preveriť co sa deje v obci Buglovce na východe slovenska pri jednej z mnohých firiem agroled majitelia vladimíra ledeckeho. Všetko pod spoluprácou polície a pozemkového fondu v poprade....

26.03.2018 | Sorry jako!!!

Za takúto prácu nemá kto "investigatívcom" zaplatiť. Oni sledujú len záujmy tých čo ich platia. O takéto témy nemajú záujem. Takí sa volajú právom presstitúti, čo je väčšina.

26.03.2018 | s.a

hovadina, skús si otvoriť nejaký seriózny denník, ja som napríklad dnes počúval druhý diel podcastu od jedného denníka a tam veľmi precízne spracovali čo sa deje v určitých obciach na východe, rozhovory s farmármi, politické prepojenia atď
a ty Mikil to napíš priamo do redakcie a dolož tam aj nejaké detaily o ktoré sa dá oprieť, podnetom "preveriť čo sa deje v obci..." sa zrejme nikto zaoberať nebude lebo na takéto všeobecné podnety nie sú novinárske kapacity

26.03.2018 | Sorry jako!!!

Tento jeden nenápadný podcast spadá do kategórie výnimiek. Apropo, ktorý je ten seriózny denník?

26.03.2018 | Sorry jako!!!

, ktorý kope za ľudí a nie za oligarchiu a korporácie?

26.03.2018 | Mikil

Bol sud, ktory sme vyhrali, bola aj policia ked nam dotycny pokosil urodu, alebo zablokoval prijazdove cesty, boli aj staznosti na pozemkovom urade v Poprade...AAAA.....NIC. Takto funguje policia , sudy ministerstva...

26.03.2018 | wtf

presne takto to funguje, prestitutky to zacnu riesit az ked sa stane napr. vrazda..
Cely system dotacii z EU je na hlavu, par ludi to pochopilo a vyuziva alebo sa na nom prizivuje (mafia, SMERaci...) par ludi proti tomu bojuju (Kotlebovci) a hned su trnom v oku oligarchami zivenych presstitutok a prizivnikom :)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.