Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bývalý agent: Od talianskej mafie hrozia okrem vraždy novinára aj ďalšie veľké riziká

22.03.2018 | Ivan Haluza

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

24.03.2018 | maugli2

Podľa mňa najväčšie škody, ktoré Fikova éra (ktorá pokračuje ďalej so stratou desiatky) spáchala, sú škody na degradácii spoločnosti. Už tu to raz bolo za Mečiara, spoločnosť sa z toho dostala pomerne rýchlo. Teraz to určite nebude také jednoduché po nejakej zmene. Lebo to je ako s infarktom. Z prvého sa človek relatívne ľahko vystrábi, druhý je už závažnejšoui vecou a tretí ani nemusí prežiť. Dnes by sa mali všetci politici, ktorým záleží okrem vlastného vrecka aj na štáte ako takom, zamyslieť ako pokračovať ďalej, aby sme sa v tom blate neutopili.

24.03.2018 | mino6

Akým právom tento samozvaný odborník označuje Talianov za vrahov? Nikto ešte nič nedokázal, tí dvaja mladí svojho vraha dobrovoľne pustili do domu, čo znamená že ho poznali a tento blbeček bude básniť o mafii. Podľa mňa sa stali obeťou zinscenovanej vraždy ktorú vykonala nejaká cudzia tajná služba, najskôr z USA. Svine ktoré sú ochotné vyvraždiť za pár rokov milióny arabských žien a detí, pre tých sú nejaký dvaja bezvýznamní Slovania len číslo do štatistiky...

25.03.2018 | OliWer1

Pokoj, troll, tí dvaja nikoho nepustili domov. Cez zatvorené dvere k nim prišli Martania, ty i.diot.

29.03.2018 | Morris

"A rovnako chápem aj postoj novinárov, ktorí nedôverujú polícii v tom, že práve cez niektorých jej krivých príslušníkov, skorumpovaných či zmanipulovaných politikmi, sa ich novinárske zistenia môžu dostať k páchateľom. Lebo aj to nám naznačili niektoré prípady z minulosti.

Sú krajiny, kde takáto spolupráca funguje?

Spojené kráľovstvo. To je veľmi pekný príklad, ale práve preto, že polícia tam má veľkú dôveru verejnosti. Historicky tam majú bezpečnostné zložky veľmi dobré meno."

Velmi som prekvapeny z takychto vyjadreni. Navodzuje to dojem, ze styky politikov s mafiou, rozkradanie statneho majetku ci eurodotacii existuje aj vo Velkej Britanii. Naozaj je to tak? Alebo som prilis velky idealista, a mysliet si, ze tam to tak nie je bola iba moja naivita?

Druhe co ma prekvapuje je, ze ludia veria policii. Sledujem tam situaciu cez masove media, no a situaciua s beznou kriminalitou je tam katastrofalna. Napr nasilnu kriminalitu ma Velka Britania najvacsiu v ramci EU, 20 nasobnu oproti SR.... Aj bezni ludia hovoria, ze je to tam s kriminalitou velmi problematicke.https://www.minv.sk...

http://www.bbc.com/...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.