Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Málo zahraničných developerov na Slovensku? Asi tu vidia riziko

03.04.2018 | Tomáš Vašuta

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

03.04.2018 | Emasculate

Ak by sa uplne zrusil magistrat, a uplne zrusilo akekolvek stavebne konanie, a kazdy by si staval co chce a ako chce, toto mesto by nevyzeralo horsie nez vyzera.

Pokazde ked sa nim prejdem rozmyslam aka neuveritelne skareda, zanedbana, zdevastovana, nekulturna a spinava Bratislava je.

Dovody su dva: uplny, absolutny a a extremny mampixizmus parazitov na magistrate a ostatnych zbytocnych miestnych uradoch, kde jedina priorita je prezit pracovny den a sem tam nieco ukradnut, prihodit zakazku alebo prijat uplatok. To ako mesto vyzera, je mimo akehokolvek horizontu zaujmu kohokolvek.

Druhy je ten, ze ak ma v tomto meste clovek investovat euro do vystavby, fakticky je to vzdy boj s tou vyssieuvedenou rakovinou. Ktora si mysli, ze zmysel stavebneho konania je vo vystavbe podla predstav, zelani a fantazii uradnickeho parazita a vsetkych moznych susedov aj nesusedov dotknuteho pozemku. Toto sa chce absolvovat len tym najotrnulejsim.

Pritom sukromne prachy su jedine co v tomto meste tvori akykolvek uzitok alebo civilizovanr verejne priestranstva. Pre verejnu spravu je priorita vyplatit mzdy vsetkym parazitom, a tak na udrzbu alebo investicie nezostava nic. Ani keby bola vola, co nieje.

03.04.2018 | Morris

Pokazde ked sa nim prejdem rozmyslam aka neuveritelne skareda, zanedbana, zdevastovana, nekulturna a spinava Bratislava je.

nesuhlasim s tebou. Aj ty mas kladne a zaporne stranky, tak aj toto mesto ma lepsie a horsie casti.

04.04.2018 | ompitál

ešte som nestretol developera, ktorý by prišiel s nápadom vybudovať samostatný park -- každý chce využiť aj posledný štvorcový meter pôdy, vybudovať mrakodrap, aby zarobil (viď natesnaný mrakodrap na rohu mlynských nív a dostojevského radU)-- návrh, ktorý predkladá lordsship, je číre svinstvo -- zastavať aj ten kúsok miesta smerom k ceste, zovrieť domy k sebe (tá ulica je úzka aj tak), aby sa tam už vôbec nedalo dýchať -- goethe kedysi napísal: zabite toho psa, je to recenzent -- ja ho obmieňam: zabite toho psa, je to developer

04.04.2018 | Emasculate

Sudruzenko štekáš pod nespravnyn stromom. Stavat parky nieje ulohou developerov co kupuju pozemky za hovadske prachy. To je rola verejneho parazitujuceho aparatu.

Napriek tomu, jedina zelen co v tejto stoke za poslednych 20 rokov vyrastla, bola ta vytvorena sukromnymi developermi v suvislosti s ich vystavbou. Bez tychto burzuaznych psov a triednych nepriatelov tvojho kuracieho mozgu by toto mesto vyzeralo PRESNE ako v roku 1988, plus prislusna amortizacia.

04.04.2018 | olivertwist

bratislava je jedna čierna, špinavá, zanedbaná diera - počnúc hlavnou "stanicou", cez špinavé ulice, pasáže s nefungujúcimi obchodmi a kaviarňami, nefunkčným parkovacím "systémom" a "MHD" .......

06.04.2018 | volim teda som

uuuuplne rovnako ako tvoje rodisko

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.