Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Minister Žiga v kolotoči únikov DPH

30.03.2018 | Xénia Makarová | Zuzana Petková

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

30.03.2018 | jankral777

po vzore “len dane a smrť” treba na mafiu tlačiť cez dane - na príklade Al Caponeho vidno, že ani vraždy, únosy nedotiahnu mafiu do žaláru, ale dane, resp.ekonomicka kriminalita, ktorú možno odkontrolovať papierovo aj v takej nepravnej krajine, akou Slovensko bezpochyby v súčasnosti je, možno mafiánov s bielymi (ministerskými) goliermi) uznať vinnými

30.03.2018 | od A do Z

Lomidrevovi sa začalo dariť pardón akciám Taperu až po nástupe do ministerskej funkcie. Všetci dúfajúc ktorí sú hore sa nazdávajú že ich kontroly nezastihnú. Politicko kryté firmy . Ja ale verím ,že minister poberajúci plat od daňového poplatníka nemohol požiadať o fiktívny návrat DPH . Však by to bolo prinajmenšom neetické. Fiktívny vývoz dreva do zahraničia sa dá zistiť podľa zaplatenej a precestovanej cestnej dane a to jak na našej strane tak na českej. Myslím si že minister je nevinný a celé to je omylom novinárov z Trendu. Keby sa zistilo pri sebemenších pochybeniach jeho firmy určite by ponúkol sám od seba ministerskú stoličku.

30.03.2018 | Omnamah Shivaya

Skutok sa nestal trestny cin to urcite nebol .....bola to len taka basternakovcina....... co robi prokurator? Co robi financna policia ? Cakaju na vymenu ?

30.03.2018 | Marian17

Zlodej ministrom ...
To su uz naozaj tak nenazrani, ze musia okrem podvadzat este aj sprosto na DPH? Videli ze basternakovcina prechadza v pohode, tak to robili aj ini. S jedlom rastie chut, klesa obozretnost a neratali s vrazdou novinara a zvysenou pozornostou.
Da sa to pochopit, mali pod kontrolou policiu, sudy, prokuratury, danovy urad, s drevom sa odrbava stale, skoro ziadne riziko. Ked nevyjde tento podvod, vyjde dalsi na buduce

30.03.2018 | citatelTrendu

Ak je pravda že Žigova firma požiadala o fiktívnu vratku DPH, mal by Pellegrini okamžite konať a Žigu odvolať. Začnite už konečne čistiť krajinu od zlodejov!!! Máme platiť odvody a dane, aby ste ich vy politici beztrestne rozkradli?

Sa nedivte ak raz vezmú ľudia do rúk vidly a skončí to ako v Rumunsku, potom už ale bude neskoro.

30.03.2018 | Život

neskutočná banda podvodníkov vládne!!! Neskutočne dôležité je teraz neustať v žurnalistickom/investigatívnom a občianskom/NGO dohľade na tým, aby to celé prešlo nie do stratena, ale za mreže a v pokutách do rozpočtu!!! Vo Francúzsku sa za to odoberajú aj aktívne volebné práva!

30.03.2018 | cenobit

Spravili capa záhradníkom. Už len kvôli tomu by mala všetka Slovač vyraziť do ulíc !!! Videli ste, čo tí nenažranci robia s lesmi ? Po nás potopa - resp. Slovensko zmenené na Saharu. Režú, pília, klčujú všetko, predávajú do zahraničia, spaľujú na elektrinu, ničia mosty ťažkými kamiónmi ! Banda zločincov a nenažrancov je to.... Veď to, čo po nich zostáva, sa na les už vôbec nepodobá, holoruby, nastupuje vodná erózia, splavovanie humusu do riek, zosuvy pôdy. Oni sa asi rozhodli dožiť na Bahamách - a Slovensko, čo si nevie vládnuť, nech aj čert zoberie... ZASTAVME ICH BRATIA !!!

30.03.2018 | Roman Kanala

Takže Žiga nič nevie, nič neriadil, to len jeho manželka konateľka. Z podnikania plynie zisk ich spoločnej domácnosti, ale zákon nebol porušený. Načo taký zákon, keď sa cez jeho vráta dá prepašovať aj slon?

Ak sa má predchádzať konfliktu záujmov, tak verejný činiteľ a štátny úradník musí mať zákaz podnikania a zákaz mať ekonomické záujmy v súkromnom sektore. Podobne aj najbližší príbuzní a členovia spoločnej domácnosti. Zabrániť horizontálnej integrácii sa dá zákazom rodinných príslušníkov a členov spoločnej domácnosti pôsobiť v tej istej jurisdikcii. To isté pri vertikálnej integrácii. Koniec komerčno-prokurátorským kanceláriám a notársko-sudcovským mafiám. Na Švajčiarsku po švajčiarsky jurisdikcia rovná sa republika a kantón, ktorých je 26. Na Zlodejsku by to mohol byť napríklad vúc. To vôbec nie je zložité. Dalo by sa to stihnúť do konca týždňa v skrátenom legislatívnom konaní, ktoré sa u Fica stalo normou.

V kantóne Neuchátel vyhodili policajta, lebo si kúpil akcie na burze. V Ženeve vyhodili sudcu, lebo mal dlhy a bol daný do exekučného konania kvôli pár tisíckam. Ale jeho rozhodovanie by už nebolo považované za nestranné a všetky prípady, ktoré riešil, by bolo možné napadnúť sťažnosťou kvôli deficitu nezávislosti. Generálny prokurátor bol vyťahaný za uši, lebo z podriadenej si urobil družku a bývali v susedných bytoch, teda takmer v spoločnej domácnosti.
https://blog.etrend...

30.03.2018 | TotoTuSomJa

V našej krajine neskutočných možností je možné dokonca aj človeka, ktorý mal exekúciu, urobiť starostom. Ako v našej MČ. Nie sme my úžasná krajina neskutočných možností? Tak zjavne nevie hospodáriť a my v našom Zlodejsku mu ešte dovolíme vykonávať funkciu a bačovať s verejnými prostiedkami.

Biznis s lesom je nechutný, je na zaplakanie ako padajú celé lesy len pre nenažranosť vrchnosti. Len kedy sa ľudia poriadne naserú a vyženú tých zlodejov z hradného vŕšku?

30.03.2018 | Roman Kanala

Navyše obchod s drevom je revír vyhradený pre papalášov. Normálny človek tam neprežije. Okradnú ho, vyštvú z trhu, urbariátu sa zmocní nejaký darebák a akonáhle má kontrolný balík, oholí kopce.

30.03.2018 | Don Quijote

Len ďalšie z chápadiel chobotnice.
https://www.youtube...

30.03.2018 | smutny jano

Pripadá niekomu,ako schopný normálneho podnikania?

31.03.2018 | JoeSk

IMO pomohlo by keby sme uplatnili bez výnimky režim, ktorý neumožňuje uplatňovať nadmerne vratky DPH.
https://www.ta3.com...

03.04.2018 | skorodochodca

takto fungovala daň z obratu za socializmu a až do roku 2013, odkedy máme DPH v tejto hroznej podobe. Výber dane by mohol byť 100% iba v prípade, že všetky firmy produkujú kladnú pridanú hodnotu. To však byť nemusí. V prípade, že by daň odvádzal iba posledný plátca v reťazi, bolo by menej únikov a bolo by aj menej kontrolovaných subjektov.
V podstate, ako plátca by som vyberal daň iba od toho, kto by odomňa kupoval a nebol by plátca DPH.
Vyzerá to dobre ... ale ... problém by bol s tovarom predávaným mimo oficiálnu registrovanú predajnú sieť ... problém skladov ... a vymáhania daňových únikov u "stratených", "poškodených" a "ukradnutých" tovarov. Neviem, čo by pri šikovníctve slovenských podnikateľov bolo horšie.
Je vôbec nejaká krajina, ktorá tento systém uplatňuje?

01.04.2018 | Vyktorka

Kdea sa obrátiš samý trafikant, či už v takej, alebo onakej podobe, kravičku dojili, pokiaľ im stála. Aj pán preceda boli odídení pretože si nechali
prilepiť do svojej blízkosti trafikantov a za oponou boli uložení oligarchovia, asi tak.

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.