Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Polícia obvinila zeleninára, ktorý obchodoval so štátom

Týždenník TREND nedávno zverejnil biznis príbeh podnikateľa, ktorý našiel spôsob, ako podnikať, aj keď dlhuje milióny na daniach a odvodoch.

30.03.2018, 14:56 | Mária Hunková | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 1

Firma Tomáša Kubinca Zeleninari, v súčasnosti známa pod názvom Vege Vege, dodávala ovocie a zeleninu viacerým štátnym inštitúciám. Keď sa začala zadlžovať, zákazky formálne postúpila na inú firmu, no v pozadí stáli tí istí ľudia. Podľa najnovších informácií TRENDU vyšetrovateľ T. Kubinca obvinil z trestného činu krátenia dane a poistného.

Rozhodujú o obžalobe

Kriminálny úrad Finančnej správy potvrdil, že ešte v roku 2015 vykonal vo firme a na chate v Hradišti pod Vrátnom u T. Kubinca raziu. Zaistil tam účtovné dokumenty, na základe ktorých v júli toho istého roku podali trestné oznámenie na bratislavské okresné policajné riaditeľstvo. O tri mesiace nato sa začalo trestné stíhanie.

Neprehliadnite

Trvalo zhruba rok a osem mesiacov, kým vyšetrovateľ vzniesol obvinenie. T. Kubinca vzali do väzby, kde si mal odsedieť dva až tri týždne. Následne ho prepustili. Z akého dôvodu, polícia neuviedla. Podľa hovorcu bratislavského krajského policajného riaditeľstva Michala Szeiffa „prípad je v súčasnej dobe v rámci prípravného konania pred ukončením“. To znamená, že na polícii sa rozhoduje, či bude na majiteľa eseročky Zeleninari, resp. Vege Vege podaná obžaloba na súd.

Detailné informácie k tomuto prípadu neposkytol Kriminálny úrad Finančnej správy ani policajný vyšetrovateľ. Z dostupných dát sa dá povedať, že firma Vege Vege dlhuje v súčasnosti na daniach a sociálnych a zdravotných odvodoch viac ako tri milióny eur. Podľa vyjadrenia bývalého zamestnanca Kubincovej firmy, ktorý odmietol prezradiť svoju identitu, by mohli byť dôvodom obvinenia fiktívne faktúry od fiktívnych dodávateľov, ktoré si mal T. Kubinec uplatňovať v kontrolných výkazoch.

Nízke ceny tovarov

Odídený pracovník čo-to prezradil o fungovaní firmy Zeleninari. Napríklad podľa 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Rubrika Ekonomika