Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo si potrebujeme vážiť každú vládu

28.03.2018, 09:54 | Oliver Brunovský | © 2018 News and Media Holding

Nová vláda Petra Pellegriniho, ktorá práve v parlamente dostala dôveru koaličnej väčšiny, nemá zďaleka ešte vyhraté. Bude sa totiž musieť oveľa viac ako vlády Roberta Fica uchádzať aj o dôveru verejnosti. A už jej prvé kroky naznačujú, že to nebude vôbec ľahké.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Editoriál

komentar Brunovsky Oliver 2017

Opticky najväčší problém má prekvapujúco ministerka kultúry Ľubica Laššáková. Po Erikovi Tomášovi, ktorého kultúrna obec odmietla už v čase úvah o jeho nominácii, sa umelci bleskovo zorientovali a zhruba tisíc ich žiada o nomináciu osobnosti, „ktorú by si mohli vážiť“. Ak koaliční lídri kalkulovali s tým, že na Slovensku naďalej vládnu ťapákovcom, situáciu podcenili.

Nejde však zďaleka len o jednu doteraz neznámu ministerku. „Svojho“ ministra si chcú vážiť aj ľudia z rezortu hospodárstva, práce a sociálnych vecí, pôdohospodárstva, školstva, z IT sektora, obrany, zahraničných vecí a vlastne zo všetkých ďalších. Ak má krajina fungovať a stať sa slušným Slovenskom, občianska verejnosť sa už neuspokojí s podhodenými koštialikmi, ktoré politikom vypadnú pod stôl zo zamastených rúk. Veď prečo by sme na Slovensku nemali mať vládu a parlament, na ktoré budeme hrdí? Prečo by mali ošetrovať záujmy úzkej skupiny ľudí, keď šafária s daňami všetkých poplatníkov?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Editoriál

Súvisiace články

Hľadá sa statočný a slušný politik

Hľadá sa statočný a slušný politik

Divadlo aréna pri príležitosti 50. výročia okupácie Československa prichádza s novou inscenáciou #dubček 3

Minister Žiga v kolotoči únikov DPH

Strana slotovského typu

Minister Žiga v kolotoči únikov DPH

Nádvorie: Keď developer stavia pre radosť

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.