Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vášnivý balet je lepší ako akčný film. SND sa podarilo vychovať si divákov

01.04.2018, 14:54 | Peter Scherhaufer | © 2018 News and Media Holding

Balet, to nie sú len ružové piškóty a biele labute. Popri klasických či neoklasických baletných dielach dostávajú čoraz viac priestoru aj súčasné choreografie. Navyše kedysi prísne vymedzená hranica medzi svetom baletu a súčasného tanca sa dnes zotiera. Inscenácie európskych baletných domov prinášajú okrem klasických diel aj mix rôznych tanečných štýlov, pantomímy, akrobacie aj hovoreného slova.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Tagy

balet

Týmto smerom sa už dávnejšie vydal aj Balet SND. Ako pre TREND hovorí jeho dramaturgička Eva Gajdošová, revolúcia v tanci, ktorá odštartovala na začiatku 20.storočia, sa nikdy neskončila. Súčasný tanec má tisíce tvárí. Aj preto si získava nových fanúšikov.

Napomáhajú aj sociálne siete, keďže vizuálne ide o atraktívny druh umenia. Ak je premiéra novej inscenácie úspešná, chýr o nej sa rozšíri v priebehu niekoľkých dní a do dvoch až troch repríz má divadlo plné hľadisko. „Z verejného života sa vytráca krása. Aj preto môže balet priniesť umelecký zážitok, ktorý vyvolá v človeku silné emócie,“ hovorí E. Gajdošová s tým, že balet plný emócií a vášne je často lepší než akčný film.

Popularitu baletu potvrdzujú aj štatistiky návštevnosti. Podľa výročnej správy SND za uplynulý rok zaznamenal balet približne 50-tisíc divákov. Oproti predminulému roku vzrástol ich priemerný počet na predstavenie o sedem percent na 580.

Neprehliadnite

Kampaň zafungovala

Dôvodov je hneď niekoľko. Prvým sú zaujímavé a kvalitné baletné produkcie, druhým dobrá stratégia nasadzovania titulov do programu a tretím kontinuálna práca s publikom. Ale dôležitú úlohu zohrala i marketingová kampaň Zaži vášeň, ktorá sa aj cez vlastnú webovú stránku snaží predstavovať jedinečný svet baletu a tanečníkov s jeho náročnosťou, otvorenosťou a krásou.

Cez emócie a vášeň promovalo divadlo napríklad klasický romantický balet Giselle, ale aj veľmi úspešný súčasný titul Nižinskij – Boh tanca, ktorý je príbehom legendárneho ruského tanečníka a choreografa Vaslava Nižinského. Okrem epického príbehu, pôsobivej výpravy či vypätých vzťahových scén ponúka aj náročné a vizuálne uhrančivé tanečné choreografie.

V tejto sezóne pribudli aj ďalšie dva tituly, ktoré majú tiež potenciál osloviť divákov. Psychologický balet Za hranicami hriechu / Bratia Karamazovovci

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy balet

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.