Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Drucker tvrdí, že potrebuje čas na výmenu Gašpara. Nemá už ani sekundu

04.04.2018, 20:04 | Zuzana Petková | © 2018 News and Media Holding

Názor | Prezident Andrej Kiska v príhovore na poslednom galavečere TREND Top, na ktorom náš týždenník pravidelne oceňuje firmy a podnikateľov, kritizoval nefungujúce štátne inštitúcie. Dotkol sa polície, ktorá vyšetruje aj daňovú kauzu jeho firmy KTAG.

 • Tlačiť
 • 12

Rubrika

Editoriál

Petkova komentar nova 2018

Na recepcii po akcii sa neskôr ľudia bavili, či boli jeho slová vzhľadom na biznis komunitu a slávnostný charakter oceňovania príhodné. Posledné udalosti po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktoré ešte viac odhalili pozadie Policajného zboru, dávajú na túto otázku jednoznačnú odpoveď. Prezidentova reč bola viac než na mieste.

V štáte, kde dobre nefunguje polícia, sa totiž úspešne podniká len veľmi ťažko. Stačí si spomenúť na príbeh majiteľa nemeckej textilnej firmy Bodet & Horst, ktorý nedávno TREND publikoval.

Gerhard-Hermann Horst sa rozhodol postaviť závod v slovenskom Vrbovom a po krátkom čase to horko oľutoval. Podnikateľ vyrába v Nemecku, Rumunsku, Číne či Salvádore, ale nikde nemal také zlé zážitky s vymožiteľnosťou práva ako u nás. Tvrdí, že pre podvody zamestnancov prišla jeho firma o milióny eur. A hoci sa obrátil na políciu, spravodlivosti sa nedočkal.

Neprehliadnite

Slovensko patrí medzi krajiny, kde je v Európskej únii najmenšia dôvera v políciu. Je to preto, lebo občania nemajú pozitívne skúsenosti. A tu nejde už len o vyšetrovanie veľkých korupčných káuz, po ktorom volajú médiá. Ide o bežné prípady, keď niekto potrebuje ochranu, ako napríklad farmári na východe Slovenska. Namiesto nej sa však dočkajú toho, že policajné zložky kryjú páchateľov.

Minister Drucker tvrdí, že potrebuje čas na výmenu Tibora Gašpara. No nemá už ani sekundu 

TREND a Nadácia Zastavme korupciu niekoľko týždňov spovedali policajtov, aby zvnútra systému zistili, aké hlavné nedostatky vo svojej práci vidia oni. Prišli sme na alarmujúce zistenia, najmä čo sa týka skresľovania štatistík.

Číslam o objasnenosti trestných činov podľa respondentov z policajných radov nemožno veriť vôbec. Systém tak, ako je nastavený, nemotivuje policajtov vyšetrovať. Práve naopak, kto zastavuje trestné stíhanie, ten má svoj pokoj a často aj odmeny. Vplyv oligarchov na vedenie polície a politické nominácie sú už len špičkou ľadovca.

Keď minister vnútra Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) hovorí, že potrebuje čas na to, aby rozhodol o výmene policajného prezidenta či ďalších funkcionárov, mýli sa. Nemá ani sekundu. Na reformu polície bolo neskoro už včera. A tak by mal konať čím skôr.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 14/2018. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 12

Rubrika Editoriál

Tagy Názory, polícia, Tibor Gašpar, Tomáš Drucker

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.