Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nátlak či voľby?

16.04.2018 | Valentína Sedileková

Diskusia (20 reakcií) Pravidlá diskusie

12.04.2018 | osol

Jedna vec zo záveru: Progresívne Slovensko a Spolu som aj ja považoval, za strany napravo od stredu, aj keď mi to nie vždy sedelo na ich rétoriku. Kolegovia ma však upozornili na to, že obe strany samé seba považujú za ľavicovo orientované. Takže pozor, koho to vlastne chceme voliť.

16.04.2018 | Brano L.

No a čo, či sú ľavicové strany? Je to niečo čo je tak podstatné? Nie je dôležitejší obsah a kto sú nositelia týchto myšlienok?

16.04.2018 | martin33

Povazovat stranu, ktorej sef je ma nasledovny zivotopis, za pravicovu, je naozaj kriticke zlyhanie overovania si faktov.
" Pridal sa k ľavicovému združeniu Mladá demokratická ľavica, ktorá inklinovala k dnes už zaniknutej Strane demokratickej ľavice (SDĽ). Neskôr sa stal zahraničným tajomníkom SDĽ, ..."
https://sk.wikipedi...

16.04.2018 | vd_it

aj ja mam v životopise - kandidátka na vstup do KSČ. co ked vtedy nic ine nebolo a clovek si myslel, ze robi spravnu vec? co ked postupne zistoval, ze to nie je to prave orechove? clovek sa snad vyvíja, nie? Neskor som zvažovala vstup do pravicovej KDH - ani to nebolo ono. čo som teda? pravicová, lavicová? PS je strana stredu, nechce sa hrat ani na pravicu, ani na ľavicu, ale hladat najlepšie riešenia, ktoré možu byť nálepkované tak či onak.

16.04.2018 | martin33

Byvaly laviciar je nieco ako byvaly cernoch.

16.04.2018 | OliWer1

+++

17.04.2018 | Morris

nesuhlasim. Ked som mal 18, tiez som bol lavicovo orientovany a myslim, si, ze vela mladych to tak citi - chcu pomahat bezbrannym a slabym.

Lenze kvoli absencii zivotnych skusenosti nevidia dalej, nechapu podstatu cloveka a buducnosti si idealizuju. A nevideli vyplatnu pasku, takze nevedia co ta "sranda" stoji.

Dnes teda nechcem o lavici ani len pocut.

16.04.2018 | Don Quijote

Tento príspevok sa dokonale hodí k tvojmu nicku.

16.04.2018 | salamoon

kde vidis na Svk nejaku ľavicu ?.. ved su to len dalsi podnikatelia a roztlieskavači.. ako aj pisuci mlady káder..

16.04.2018 | martin33

V principe mas pravdu, skutocni laviciari na Slovensku nie su. Existuju tu len tzv. "kaviarenski laviciari", ktori sa chcu cez populisticke lavicove myslienky dostat k moci a nasledne realizovat svoje neomarxisticke mokre sny aj za cenu odporu vacsiny populacie (imigranti, LGBTIxyz, feminacizmus ...). Skutocni laviciar by pozadoval hlavne radikalne znizenie danovo-odvodoveho zatazenia, lebo to dopada hlavne na strednu a nizsiu vrstvu a do sukromneho zivota ludi by sa plietol minimalne.
Ale na druhej strane tu neexistuje ani skutocna pravica.

16.04.2018 | PaloK

No prosím, ako pekne priamo napísané. Divadlo okolo požiadavky na predčasné voľby je predohra na kultiváciu verejnej mienky, ktorá má byť pripravená v správny moment. Keď budú pripravené novo vznikajúce strany, prípadne preorganizované dnešné opozičné strany. Tipujem, že vyvrcholením divadla bude veľké spájanie sa pred voľbami, proti SMERÁCKO-Národniarskej oblude, všetci to budú prirovnávať k roku 1998 (lebo osmička je vraj magický dátum pre Česko a Slovákov).

16.04.2018 | Don Quijote

Veď jasné a čo si iné čakala, ak chce súčasná opozícia poraziť vládu musí sa spojiť. Alebo ti, ako kotlebovcovi vyhovuje terajší stav?

16.04.2018 | PaloK

Nie, Xixotko, ja nie som Kotlebovec. Ale tebe je to aj tak jedno.

Mozno sa nakoniec ukaze, ze v pozadi novovznikajucich stran a reogranizacie dnesnej opozicie je ... PENTA.

16.04.2018 | Don Quijote

Nie si, ale prezentuješ sa tak, podľa mňa si Palo Kotleba. Za každou stranou niekto stojí, aj za kotlebovou.

16.04.2018 | PaloK

Hlavne, ze v tom mas jasno. To je dolezite.

16.04.2018 | Sorry jako!!!

:-DDDDDDD ty si ale pacient :-DDDDDD,

16.04.2018 | @@@

ak chce sučasne opozicia poraziť vladu nech pripravy taki program aby oslovila čo najviac ludi a nie sa len spoliehať že všetci proti ficovi a pritom ludom neponukam nič viac ako fico dokonca niekory ponukaju ešte menej ale čakaju na viac hlasov :D :D

16.04.2018 | vd_it

Veronika, sympatický článok. Obidve strany podporujem aj ja, bližšie mi je PS. Sú rovnakej krvnej skupiny ako si ty a ko som aj ja, i napriek tomu že som zo staršej generácie.. Je to skupina duchom mladých, progresívnych, nadšených ľudí, ktorí veria v zmeny a hľadajú sposoby ako na to. Ľudí, ktorí nie sú lahostajní k svojmu okoliu, pretože sami chcú žiť v modernej, príjemnej krajine, aj s iným typom politikov, než aký sme poznali doteraz. Aby napr. aj taký typ vzdelávania ako je LEAF academy, bol prístupný všetkým, nielen extrémne šikovným. Práve preto je potreba takých ako si ty, aby sa pridali a priniesli svoje know-how a zároveň sa rozvíjali.

16.04.2018 | vd_it

pardon za oslovenie Veronika :-)

16.04.2018 | Sorry jako!!!

Nevadí Duško, zaslúžiš si lízatko. :-*

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.