Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Drucker Gašpara neodvolal, urobil tak až Pellegrini

18.04.2018, 08:50 | Michal Lehuta | Marek Legéň | TASR

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Minister vnútra Tomáš Drucker vo funkcii vydržal len 26 dní. Na tlačovej konferencii, kde mal informovať o rozhodnutí odvolať či neodvolať policajného prezidenta Tibora Gašpara, povedal, že dôvody na jeho koniec vo funkcii nevidí. Vyjadril sa, že vníma požiadavky na znižovanie polarizácie, ale chce si uchovať svoj vlastný názor. Preto sa rozhodol ako minister vnútra skončiť. T. Gašpara s účinnosťou od konca mája následne odvolal až premiér Peter Pellegrini, dočasne poverený výkonom funkcií ministra vnútra. Policajný prezident podľa premiérových slov neodchádza hneď, pretože inak by hrozila destabilizácia Policajného zboru. Stolička sa pod T. Gašparom triasla najmä pre jeho prepojenie na osoby, o ktorých písal zavraždený novinár Ján Kuciak. Gašparovou najnovšou kauzou bol útek jednej z bývalých hláv slovenského podsvetia Róberta Okoličányho odsúdeného na doživotie. Polícia sa bránila tým, že bez právoplatného súdneho rozhodnutia takéto osoby zadržiavať nemôže. Za pôsobenia policajného prezidenta od roku 2012 nedošlo k právoplatnému odsúdeniu na odňatie slobody v žiadnom politickom prípade. Polovica trestaných korupčných skutkov sa týkala úplatkov do sto eur, zhrnula jeho pôsobenie Transparency International.

Zdroj: TREND.sk

Mazurek dostal finančný trest

Peňažný trest päťtisíc eur uložil v pondelok samosudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici poslancovi národnej rady za ĽSNS Milanovi Mazurekovi. Uznal ho za vinného z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania, hanobenia a vyhrážania sa osobám pre ich príslušnosť k rase, národu, národnosti, farbe pleti a etnickej skupine. Poslanec skutok spáchal ako verejný činiteľ vo vysielaní Rádia Frontinus v októbri minulého roku. Tvrdil napríklad, že „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“. Verdikt súdu ešte nie je právoplatný, prokurátor i obvinený sa odvolali.

Kia sa dohodla na vyšších platoch

Kolektívne vyjednávanie medzi odborármi z OZ KOVO a zamestnávateľom za lepšie mzdy v automobilke Kia sa skočilo dohodou. Dodatok ku kolektívnej zmluve na tento rok obsahuje zvýšenie tarifných platov v priemere o 75 eur mesačne v tomto a o 80 eur v budúcom roku. Okrem toho sa zvyšujú aj bonusy a príplatky. Žilinská Kia má z troch slovenských automobilových závodov najnižší podiel odmien zamestnancov na pridanej hodnote firmy. Priemerný plat vo výrobe tam vlani dosiahol 1 458 eur mesačne.

Zdroj: Volkswagen

Nový šéf Volkswagenu

Novým šéfom automobilky Volkswagen (VW) sa stane Herbert Diess. Bývalý manažér BMW prešiel do konkurenčnej nemeckej skupiny v roku 2015, doposiaľ zodpovedal za hlavnú značku VW. Popri pozícii šéfa celého koncernu, na ktorej po necelých troch rokoch vystrieda Matthiasa Müllera, bude mať na starosti aj vývoj vozidiel, výskum a automobilovú informačnú technológiu. Dozorná rada VW schválila tiež reorganizáciu skupiny na šesť obchodných segmentov a oblasť Číny, ktorá je jej najväčším trhom. Pod VW patrí tucet značiek vrátane Škody, Audi či Lamborghini.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.