Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zabetónovaní vo svojom vlastnom svete

18.04.2018, 08:50 | Filip Obradovič | © 2018 News and Media Holding

Niekdajší premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico svoju stranu aj seba dlhodobo prezentuje ako prvok stability. Naposledy skúšal presviedčať verejnosť, že to tak vážne je, približne pred troma týždňami. Po prvom rokovaní koaličnej rady, ktorá nasledovala po získaní dôvery vláde Petra Pellegriniho v parlamente, R. Fico vyhlásil, že jeho program či úloha ako predsedu koaličnej strany je (okrem podpory sociálneho rozmeru vlády) ako inak – stabilita.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Filip Obradovič (210x158)

Ešte pred vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej to mohlo fungovať. Toto slovo slúžilo ako zaklínadlo pre voličov, ktorí sa obávajú chaosu po prevzatí moci opozičnými stranami. Dnes, osem týždňov od tej strašnej udalosti, po ktorej nasledovalo množstvo ťažko vysvetliteľných verejných vystúpení, myšlienkových zvratov a bláznivých rozhodnutí najvyšších predstaviteľov Smeru, sa dá konštatovať, že ak táto strana niečo vyslovene nereprezentuje, tak je to práve onen vysnívaný Ficov program istôt a neporaziteľnosti. Naopak, ak niečo definuje pôsobenie Smeru posledné týždne, je to amaterizmus a chaos, pred ktorým nás jeho predseda tak často zvykol vystríhať.

Neprehliadnite

Výsledkom je, že ani dlho očakávaný odchod policajného prezidenta Tibora Gašpara, ku ktorému má nakoniec po dohode s P. Pellegrinim dôjsť koncom mája, už nezaručuje automatické upokojenie situácie. Najmä ak vieme, že jeho včasná rezignácia na samom začiatku vyšetrovania vraždy novinára J. Kuciaka už len pre možný konflikt záujmov vyplývajúci z Kuciakových článkov mohla zabrániť odôvodnenému hnevu nemalej časti spoločnosti a následnej politickej kríze. Fakt, že T. Gašpar na svojom poste prežil len nedávno vymenovaného ministra vnútra Tomáša Druckera, aby sa v deň jeho demisie dohodol Gašparov odchod, prispieva k presvedčeniu, že v Smere stratili základné schopnosti určujúce pre úspech v politike. Ako trefne poznamenal predseda Mosta-Híd Béla Bugár, ktorý už prežil Vladimíra Mečiara, Jána Slotu, Mikuláša Dzurindu, Ivana Mikloša, Ivetu Radičovú, Roberta Kaliňáka či predsedu Fica – každý verejný činiteľ, vrátane policajného prezidenta, by mal mať cit pre realitu a vnímať spoločenské súvislosti. V Smere sa zabetónovali vo svojom vlastnom svete.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.