Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výber nebol nikdy väčší. Pozrite si, kde všade nájdete pivovar

05.05.2018, 18:22 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Kedysi platila zásada – iný kraj, iné pivo. Bolo to dané aj tým, že práve v zlatistom moku sa premietali špecifiká vody či prístupu sládka v danom regióne.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Enjoy

Tagy

pivo, pivovary

V poslednom storočí však pivná mapa Slovenska akosi vybledla. Pestrosť jej až v posledných rokoch vracajú malé remeselné pivovary. TREND predstavuje 16 z nich, pri ktorých je vlastná reštaurácia a majú čím zaujať. Nejde o rebríček najlepších producentov piva, skôr odráža pivnú pestrosť, ktorá na Slovensku vznikla. Všetky však majú jedno spoločné, môžete ich navštíviť a ochutnať pivo priamo „od zdroja“. Týmto sa však ponuka nekončí. Naopak, v najbližších rokoch by malo pribudnúť ďalších 30 nových remeselných pivovarov.

Neprehliadnite

Košice

Pivovar Golem

Najstaršie fungujúci reštauračný pivovar na Slovensku nájdete v Košiciach. Vlani oslávil 15. výročie založenia a za svoj primát môže ďakovať hlavne tomu, že začiatkom roka 2017 zavrel svoje brány banskobystrický pivovar Perla. Ponuka košického pivovaru je založená takmer výhradne na klasických ležiakoch. Niekoľkokrát do roka sa pritom na výčape ocitnú aj sezónne špeciály. Majitelia sa netaja tým, že v metropole východu chceli vytvoriť pub pražského typu. A na Prahu sa odvoláva aj názov pivovaru. Podľa legendy bol Golem bezduchá bytosť, ktorú oživil najznámejší pražský rabín Maharal.

Pivo z košického pivovaru GolemZdroj: Tomáš Vašuta

Humenné

Pivovar U Medveďa

Pivovar U Medveďa sa môže pýšiť jedným primátom. Je najvýchodnejšie položeným pivovarom na Slovensku. Producenta zlatistého moku otvorili v lete 2016 a úrovňou svojich služieb i piva sa môže porovnávať aj s podnikmi v hlavnom meste. Samozrejme, cenová úroveň je podstatne priaznivejšia ako v prípade bratislavských pubov či krčiem. Na jeho pivnom lístku nájdete širokú ponuku, ktorá sa začína ležiakom a končí sa pri špeciálnych vrchne kvasených pivách ako IPA, Stout či Witbier. Na výčape je asi osem druhov piva a výber dopĺňajú aj ich fľaškové verzie.

Pivovar U medveďa v HumennomZdroj: Tomáš Vašuta

Pokračovanie článku - stránka 1 z 8
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Enjoy

Tagy pivo, pivovary

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.