Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový šéf automotive zväzu: Pre dodávateľov automobiliek už nie sme atraktívni

21.05.2018 | Lukáš Kvašňák

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

21.05.2018 | moje_blahorodie

Preco riesia prioritne zamenstavanie cudzincov, ved sme predsa v EU, cudzinci mozu dojst k nam z celej EU bez pytania.
Okrem toho je 300k slovakov v Zahranici.
Alebo chcu specifickych cudzincov? Z Tretich krajin? Lacnych? Za 300 euro?
Takze pocitajme. Pri pocte 2000 cudzincov zo Srbska, robi rozdiel v hrubom plate medzi slovakom (1000 Euro) a Srbom (300Euro) zhruba 2000*700*12= 16.800.000 rocne.
Rozratane na 1 Automobilku to mame 5.600.000. Polovicku zhrabnu aj tak agentury a uz tu mame asi len tak 3Mega pre jednu automobilku.
Peniaze teda nebudu dovod. Neverim za pre tri Melony tu riesia lobing. Skor ide oto vytvorit psychologicky tlak na zamestnancov zamestnanim lacnej a relativne schopnej pracovnej sili. To to ale niesu ludia ktori tu maju rodiny, a kupuju tu predrazene byty pan premier. Nedovolte to.

22.05.2018 | reddington

Informacie z prvej ruky.
Uz teraz su naklady na zamestnancov privysoke (bavime sa o priamych nakladoch pre firmu tzn. odvody, dane a podobne). Podporovat fabriky v odlahlych zapadakovoch je velmi neproduktivne ci uz pre stat ale hlavne pre dane firmy. Firmy platia nemale peniaze na to aby zvazali zamestnancov uz prakticky zovsadial. Jednoducho ludia nie su. Ani keby sa platy zvysili o stovky eur. Firmy platia agenturam pretoze same nemaju take HR departmenty aby tolko tych ludi najali. Agentury zase maju privysoke marze.

22.05.2018 | Truhlik999

Ano, privysoké?

A kolko in skúsili platiť??

Je 1000€ brutto z VW v ba priveľa???

Ti hrabe v bedni?

Slušná firma nema problem s ľudmi.

Lebo si ich dokáže zaplatiť.

21.05.2018 | SamuelLw

2017. Prečo nejdete pracovať do automobilky ?

https://www.profesi...

2018. Реальные зарплаты на VolksWagen Slovakia - ПРАВДА и ВЫМЫСЕЛ

https://www.youtube...

22.05.2018 | Mikil

Vlna migracie v západnej európe zabezpečí, že východná európa bude bezpečné miesto nielen pre investície ale aj na bývanie.
Migranti z arabských krajín sú vo výrobe nepoužiteľni. Pri prvom strajku by podnik asi zapálili. Maximálne dokazu vyrobiť rifle, koberce a topánky.

22.05.2018 | HromBlesk

Statistika Nemecka: minulý rok bo Nemecku rekordne nízky počet násilných a trestných činov, najmenej za 25 rokov. Asi preto lebo tam prišlo milion pristahovalcov. Prečítaj su knihu Americký cisár ako videla amerika Slovákov..presne ako Ty píšeš dne so imigrantoch, neschopných ničoho, zničených alkoholom a s nízkym intelektom.

22.05.2018 | mánička

Prečo by mal ísť Srb pracovať na Slovensko, keď v Nemecku dostane za rovnakú prácu podstatne viac € ???

22.05.2018 | Andrej_sk

Su tu uz tisice srbov, ich migracia na Slovensko trva vyse 3 rokov. Robia vo VW a pre dodavatelov VW, dalej v Samsungu a jeho dodavateloch. Vacsinou su to srbski slovaci, preto tu nemaju jazykovy problem, nasa mentalita je im blizsia a spolocenske prostredie podobne srbskemu a domov to maju ovela blizsie.
Cize v nemecku by viac zarobil, ale by mal aj ovela vyssie naklady. A ako lacna pracovna sila by bol minoritou medzi tureckou lacnou pracovnou silou, kde by sa tazko presadzoval.

22.05.2018 | reddington

Tych srbov tu zase az take tisice nie su..alebo sa neeviduju ako cudzinci. Maju tito slovenski srbi slovenske pasy alebo nejake specialne povolenie ?

22.05.2018 | Andrej_sk

Napr polroka stary clanok:
Ku koncu minulého mesiaca podľa Richtera na Slovensku pracovalo vyše 10,8 tisíca občanov Srbska, z toho 8,5 tisíca na základe informačnej karty, keďže vlastnia preukaz zahraničného Slováka a zvyšných 2,3 tisíca malo na prácu na Slovensku povolenie slovenského úradu práce.
"Minimálne dve tretiny z celkového počtu osôb zo Srbska, ktoré tu pôsobia, sú osoby s preukazom zahraničného Slováka, ktoré nepotrebujú súhlas slovenských orgánov," upozornil.

Občania Srbska podľa Richtera pracujú najmä v Trnavskom a Nitrianskom kraji, a to predovšetkým v automobilovom a elektrotechnickom priemysle.

22.05.2018 | Mikil

A v anglicku je väčšia násilná kriminalita ako v NY

22.05.2018 | Andrej_sk

Este som nepocul o arabskej fabrike, ktoru jej zamestnanci podpalili.
Este som nepocul o arabskych ci azijskych aerolinkach, v ktorych by zamestnanci strajkovali.
Tak trochu objektivity by nezaskodilo.

22.05.2018 | Truhlik999

Arabské aerolinky zamestnávajú biele letušky a ak pilotov...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.