Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo sa oplatí špecialista na správu budovy

30.05.2018, 11:12 | Katarína Šebejová | © 2018 News and Media Holding

Kvalitná správa dokáže majiteľovi zarobiť peniaze a maximalizovať hodnotu nehnuteľnosti, hovorí vedúci oddelenia správy nehnuteľností JLL Filip Polomský.

 • Tlačiť
 • 0

Podľa bratislavskej pobočky realitno-poradenskej spoločnosti JLL dokáže profesionálny správca zostaviť mix kvalitných nájomcov, ktorí platia načas, uzatvárajú nájom na dlhšie obdobie, optimalizujú opotrebenie zariadenia a je s nimi menej problémov. Nástrojom na takéto portfólio je takzvaný skríning záujemcov už pri usadení do budovy.

Lepší výber nájomného

Nespornou prednosťou špecializovanej správy je intenzívnejší výber nájomného. Pravidelné mesačné platby nájomného sú totiž jediný spôsob, ako si udržať konzistentný cash flow. V neposlednom rade benefitom odbornej správy sú aj nižšie náklady na údržbu a opravy.

Neprehliadnite

Prijatím profesionálneho property manažéra majiteľ získa prístup k sieti licencovaných zaručených a poistených zmluvných partnerov, ktorí už ako dodávatelia boli „preverení“. Profituje tak z kvalitne urobených prác za rozumnú cenu, vysvetľuje JLL.

Kvalitná údržba a opravy zabezpečujú spokojnosť nájomcov a zachovávajú hodnotu kapitálu majiteľa. Bod navyše prináša preventívna údržba, docielená zavedením systémov, ktoré zachytávajú a zároveň riešia otázky opráv a údržby hneď v zárodku, ešte skôr než vyvolajú zvýšené náklady.

Viac technológií

Digitalizácia a automatizácia s cieľom robiť veci lepšie a rýchlejšie už neoddeliteľne patrí do správy nehnuteľností. Odvetvie, ktoré sa v minulosti práve v tejto oblasti prispôsobovalo pomalšie, už naskočilo na trend rýchlych zmien. Práve property manažéri sú tak prinútení hľadať spôsob čo najlepšieho využitia existujúcich technológií v budovách. Inak riskujú, že zostanú v „digitálnom prachu“. Návrhy inovácií a zmien, ktoré môžu ovplyvniť výšku účtovaného nájomného, ako aj ich vplyv na údržbu a poistenie, sú popri tom už samozrejmé.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v stavebníctve a realitách

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.