Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako Kaliňák a Saková zo seba robia úplných hlupákov

Exminister vnútra Robert Kaliňák sa na konci apríla vyjadril k článkom nemeckých novín o slovenskej stope v prípade uneseného Vietnamca. Vyhlásil, že „na teórii o únose cez Slovensko, ktorú prezentovali nemecké médiá, nesedí viacero vecí“. V skutočnosti však vonkoncom nesedí to, ako slovenský podiel na tomto prípade vysvetľuje bývalý minister vnútra a jeho nástupkyňa.

21.05.2018, 05:11 | Marián Leško | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 24

Fakty nepustia

Faktom je, že k únosu Trinha Xuana Thanha, bývalého prominentného činiteľa Vietnamskej socialistickej republiky, ktorý požiadal v Nemecku o azyl, naozaj došlo. 23 júla 2017 ho niekoľko osôb v berlínskom parku prepadlo a násilím vtiahlo do dodávky. Podozriví z únosu sa presunuli do Prahy a odtiaľ prenajatým autom do Bratislavy. Osoba, ktorá sa na zločine podieľala tým, že auto pre únoscov prenajala, je už v Berlíne pred súdom.

Faktom je, že prenajaté auto bolo 26. júla 2017 zaparkované pred bratislavským hotelom Bôrik v čase, keď tam rokoval vietnamský minister vnútra To Lam so slovenským partnerom. A faktom tiež je, že Trinh Xuan Thanh sa 31. júla 2017 „dobrovoľne“ prihlásil polícii vo Vietname. Keby sa do Hanoja dostal ako každý iný cestujúci, tak by vietnamské úrady celému svetu povedali, z ktorého letiska a ktorým letom sa exprominent do krajiny dopravil. Pretože to nepovedali, tak je jasné, že na doživotie odsúdený Than sa dostal do krajiny inak.

O možnosti, že sa do Vietnamu vrátil cez Slovensko, svedčia nielen zistené fakty, ale aj postoje a stanoviská exministra vnútra R. Kaliňáka a jeho nástupkyne Denisy Sakovej.

Neprehliadnite

Údajný únos (!)

Exminister Kaliňák sa o prípade vyjadril tak, ako keby chcel kopírovať taktiku Vladimíra Mečiara v kauze únosu a zavlečenia Michala Kováča mladšieho. Preto hovorí o unesenej osobe ako o podozrivom zo zločinu: „Problémovou osobou je človek, ktorý mal spreneveriť 130 miliónov dolárov v rodnej krajine a z podvodov a prania špinavých peňazí je dôvodne podozrivý aj v Nemecku.“

Odkaz je jasný – v prípade uneseného Thanha nejde o 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 24

Rubrika Ekonomika

Tagy Denisa Saková, Robert Kaliňák