Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nadšene sa zadlžujeme, môže nás prebrať až facka. Ako mať rodinné peniaze v pohode?

29.05.2018 | Martina Kláseková | Ján Záborský

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

29.05.2018 | _mito

Strasne vtipne su tie rady o nakladoch na byvanie a domacich spotrebicoch.

29.05.2018 | Pip-boy

Prečo?

30.05.2018 | mazopapagaj

Pretože za trojnásobok ročného rodinného prijmu si málokto dokáže kpiť byt, nebodaj dom.

30.05.2018 | Pip-boy

Aha... Tak v tom prípade je nadmerné zadlžovanie samozrejme OK... asi...

30.05.2018 | misco

Nie rady su zle, ale nase platy a ceny nehnutelnosti. Priemerna mzda v BA je 1313. Ak beriem ze sme dvaja tak 1313 * 2 = 2626/mesacne = 31515/rocne a z toho vide nehnutelnost za 94536 + 15 % vlastne zdroje je byvanie za 108716 Eur. Kazdy co kupoval byt, resp. nejaku novostavbu pre rodinu tak vie ze to je nerealna suma. Za tuto sumu sa da kupit vybyvany byt bez zariadenia v pochybnej stvrti.

30.05.2018 | salamoon

preco ratas brutto ? .. 1,300 brutto je cca 970 netto.. na ucet.. median este o pätinu nizssi.. este raz skus preratat..

30.05.2018 | Pip-boy

Ale vy si mýlite príčinu a dôsledok. Byty sú také drahé preto, lebo ich ľudia kupujú. Kupujú ich preto, lebo sa napriek malým platom neváhajú zadĺžiť. Takže príčina je ochota zadĺžiť sa a dôsledok sú drahé byty.

Keby nikto nebol ochotný kúpiť si byt/dom za viac ako trojnásobok ročného príjmu, tak by ste len čumeli, ako by to zamávalo s cenami nehnuteľností.

Takže platy sú OK, problém je v ľuďoch - a to je presne to, čo sa píše v článku.

30.05.2018 | martin33

+++

30.05.2018 | temp

no a potom taki, co nevedia co s peniazmi, ku ktorym prisli ktovie ako .. no a co taki spravia, ukladaju peniaze do nehnutelnosti. Dopyt sa zvysuje, ponuka potom biedna .. a ten co chce kupovat na vlastne byvanie, ber alebo neber za tie nekrestanske peniaze.

31.05.2018 | mánička

U bytov je možné, že strop úverovania zastaví cenový rast, ale už dnes sa veľa bytov predáva prázdnych - to znamená, že predávajúci radšej čaká než by predal byt za nižšiu cenu. U domov je situácia ešte podstatne horšia - mnohé sa predávajú roky, roky sú aj opustené - na foto to je vidieť - ale ceny nejdú dole!!!! Stále platí mantra, že ceny nehnuteľností nejdú dole - aj keby sa ten staručký domček mal zosypať.....

02.06.2018 | salamoon

manicka, a ty by si pri takych daniach z nehnutelnosti ako su na Svk necakala s prazdnym kriza-nekriza ? :D

31.05.2018 | Miskooo

Musia sa zadĺžiť, inak to nejde bohužiaľ. Takže nie že sú "ochotní" ale musia. Jednoducho na prenájom nie je toľko bytov koľko je záujemcov o bývanie, dopyt je vyšší. A bývanie v BA v podnájme dlhodobo t.j. päť-desať a viac rokov je ekonomicky nevýhodné.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.