Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo #allforjan publikuje závažné zistenia

23.05.2018, 13:46 | Oliver Brunovský | © 2018 News and Media Holding

#allforjan | Keď sme sa pred vyše dvomi rokmi v redakcii rozhodovali, či pri kauze rozsiahlych karuselových podvodov s DPH z východu Slovenska máme zverejniť aj mená vtedajších ministrov Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka, ktoré sa v spisoch vyskytli, rozhodla skutočnosť, že išlo o zistenia štátnych orgánov. Mená sme zverejnili a množstvo ďalších informácií, ktoré postupne vyplávali na povrch, nám dalo za pravdu. Začala sa skladať nechutná mozaika o organizovanom zločine na Slovensku, o ktorej verejnosť nemala tušenia.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika

Editoriál

Tagy

#allforjan

komentar Brunovsky Oliver 2017

Poprava nášho kolegu z portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej otvorila ďalšiu Pandorinu skrinku. To, čo sa začalo objavovať pri dekódovaní faktov z posledného článku Janka Kuciaka, je neuveriteľný obraz prepletenia štátnej moci na Slovensku s aktivitami mafie.

Lenže zatiaľ sa v podstate nič zásadné nezmenilo. Dôkazom je aj to, že všade, kam sa človek pozrie, cítiť obrovskú bezmocnosť množstva čestných ľudí, ktorí si doteraz s touto chobotnicou nedokázali poradiť. Médiá sú zaplavené množstvom konkrétnych podnetov, ale aj dokumentov z polície a jej špecializovaných útvarov, spravodajských služieb, vládnych agentúr a ďalších štátnych orgánov a organizácií, pretože mnohí radoví policajti, prokurátori či úradníci viac dôverujú novinárom ako orgánom činným v trestnom konaní.

Neprehliadnite

Tak sa zrodil aj článok, ktorý tento týždeň budú publikovať viaceré slovenské médiá združené v medzinárodnej skupine #allforjan. Jeho súčasťou je aj rozhovor s investigatívnym chorvátskym novinárom s jeho obzvlášť závažnými zisteniami. Nie je v moci novinárov a médií všetky tieto tvrdenia overiť. Sme však presvedčení, že mimoriadna, hoci aj potenciálna spoločenská závažnosť týchto faktov robí z možnosti publikovať ich našu povinnosť voči celej slovenskej spoločnosti. Najmä ak združené redakcie majú v rukách dokumenty z polície a iných štátnych orgánov, ktoré vo viacerých častiach závažné tvrdenia chorvátskeho novinára potvrdzujú.

Kam sa človek pozrie, cítiť bezmocnosť čestných ľudí, ktorí si sami s chobotnicou nevedia poradiť

Je povinnosťou polície a prokuratúry, aby riadne pracovali so všetkými podnetmi a dôkazmi, ktoré majú k dispozícii. Médiá im v tom môžu pomáhať, no zároveň pri tejto príležitosti opäť zdôrazňujeme, že je nevyhnutné, aby sa orgány činné v trestnom konaní oslobodili od politických vplyvov a vyšetrovanie viedli nezávisle, nestranne a naozaj profesionálne. A aby namiesto novinárov začali konečne obťažovať zločincov.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 21/2018. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 2

Rubrika Editoriál

Tagy #allforjan

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.