Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šimon Šicko: Chcel by som byť ako Optimus Prime

02.06.2018, 09:58 | Tomáš Nejedlý | © 2018 News and Media Holding

O živote, ktorý má rád, porozprával zakladateľ Pixel Federation Šimon Šicko.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika

Enjoy

Čím ste posadnutý najviac, ale nie ste na to hrdý?

Chcem mať vo všetkom poriadok, možno až neprirodzený. Neexistuje však dokonalý proces, neexistuje dokonalá stratégia. Veľmi tvrdo som sa musel naučiť a neustále si opakovať Paretov princíp 80 na 20. V domácnosti často „terorizujem“ rodinu kvôli maličkostiam, ktoré má vyrušujú a súvisia s poriadkom.

Rada, ktorá vám v živote najviac pomohla?

„Chlapče, uvoľni sa“ od neznámeho autora na stužkovej v roku 1993. Život, prácu treba brať s nadhľadom. Tešiť sa z vecí, ktoré máme, neriešiť, čo sme pokazili alebo mohli urobiť inak, neobávať sa budúcnosti a uvedomiť si svoju smrteľnosť.

Posledné roky aktívne cvičím – posilňovňa, beh, bicykel, plávanie spolu s deťmi, približne desať hodín týždenne.Zdroj: Archív Šimona Šicka

Čo vás dokáže postaviť na nohy okrem kávy?

Môj životabudič je studená sprcha, od ktorej som závislý.

Do práce chodíte autom alebo na bicykli?

Na elektrickom skejtborde.

Ako sa snažíte zladiť pracovný a osobný život?

Najlepšia vec, ktorá mi funguje, je dávať si veci z osobného života do pracovného kalendára. Týmto spôsobom si viem do budúcnosti vyhradiť priestor aj na iné aktivity ako práca.

Ako vyzerá vaša nedeľa, ak nejdete do práce?

Cez víkend sa snažím nepracovať už viac ako tri roky a viac-menej mi to vychádza. Každú nedeľu po zobudení idem behať, väčšinou „mosty“, čo je asi osemkilometrový úsek v Bratislave. Ako rodina sa potom ideme spoločne naobedovať, väčšinou do reštaurácie niekde v centre. Po obede si s deťmi väčšinou pozrieme film, a ak je dobré počasie, ideme do Sadu Janka Kráľa korčuľovať a bicyklovať.

Preferujete dobrú reštauráciu alebo vlastnú kuchyňu?

Žiaľ, musím napísať vlastnú kuchyňu, lebo moja manželka Lucia je výborná kuchárka a neprežila by, ak by som napísal niečo iné.

Chceli by ste radšej dom na pláži alebo v horách?

Chcel by som dom na Havaji, konkrétne na Maui North Shore v blízkosti Paia.

Kto je šéfom financií v rodine?

Ja, pretože Lucia by všetky rodinné financie rozdala na charitu.

Čo vás dokáže vytočiť do zúrivosti?

Vec, ktorá ma najviac vytáča a neviem ju spracovať, je nespravodlivosť.

Neprehliadnite

Akú zručnosť či schopnosť by ste si priali, ak by ste boli superhrdinom?

Moje prvé slovo nebolo mama, tato, ale auto. Chcel by som byť ako Optimus Prime, ktorý sa vedel premeniť na kamión a potom bojujúceho robota. Niekedy mám pocit, že s týmto skillom by bola argumentácia v ťažkých životných situáciách o čosi ľahšia.

Čo vás chráni pred vyhorením?

Keďže som už raz vyhorel, o to viac si uvedomujem potrebu sledovať príznaky a aktívne im predchádzať. Práci som venoval extrémne veľa času bez akejkoľvek kompenzácie a regenerácie. Pri pohľade na svoj život a prácu z dlhodobého hľadiska som si uvedomil, že si musím určiť priority – zdravie, rodina a práca. Posledné roky aktívne cvičím – posilňovňa, beh, bicykel, plávanie spolu s deťmi približne desať hodín týždenne. Dvakrát do roka mám celkový reset vo vzdialenej destinácii, kde úplne vypnem. Víkendy mám vyhradené len pre rodinu. Tento mix mi pomáha nevyhorieť a byť produktívny.

Šimon Šicko (41) Vyštudoval architektúru na Vysokej škole výtvarných umení, po škole sa pustil do tvorby počítačových hier. V roku 2007 spolu s ďalšími troma spoločníkmi založil Pixel Federation, ktorá prerazila na Facebooku hrou TrainStation. Je investorom vo viacerých českých a slovenských start--upoch, pôsobí ako poradca Slovak-American Foundation, je členom Správnej rady Nadácie Pontis, podporuje mnohé občianske projekty napríklad v oblasti vzdelávania.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 22/2018. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 2

Rubrika Enjoy

Tagy Pixel Federation, Šimon Šicko, Život ktorý mám rád

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.