Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nečudujme sa, že ítečkový sektor nemá dobrý imidž. Je to cena za pragmatizmus

13.06.2018, 17:40 | Jozef Andacký | © 2018 News and Media Holding

Názor | Slovenský ítečkový sektor nemá v očiach verejnosti dobrý imidž. Firmy to vidia. „Je to v neprospech množstva šikovných ľudí, ktorí v IT pracujú,“ myslí si šéf Datalanu Marek Paščák. Možno predpokladať, že podobne to cítia aj jeho kolegovia z iných firiem.

 • Tlačiť
 • 5

Jozef Andacký

V časoch, keď sú ítečkoví špecialisti čoraz nedostatkovejší artikel, aj také „prkotiny“ ako imidž môžu rozhodnúť, pre akú spoločnosť budú pracovať a s akým projektom spoja svoje meno a CV.

Ruku na srdce, že je imidž negatívny, na to sú dosť rukolapné dôvody. Po prvé, gro výkonov mnohých veľkých slovenských IT firiem smeruje do verejného sektora. Jeho informatizácia by teda mala byť ich výkladnou skriňou. Nové e-governmentové online služby mali byť to najlepšie, čím sa firmy môžu pochváliť.

Realita? Dnes už naozaj nie je „doba analógu“, takže ľudia si vedia ľahko porovnať (a aj to robia), čo im ponúka centrálny vládny portál Slovensko.sk a čo Google alebo hocijaký start-up či e-shop. Prepáčte, ale aby sme napríklad na zavedenie platieb bankovou kartou museli čakať až do roku 2018...

Neprehliadnite

Druhým dôvodom negatívneho imidžu sú kauzy, ktoré sa spájajú s vládnymi ítečkovými zákazkami. Nie je to len o 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 5

Rubrika TREND TOP v infotechnológiách

Tagy Názory, TREND TOP v infotechnológiách 2018

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.