Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nečudujme sa, že ítečkový sektor nemá dobrý imidž. Je to cena za pragmatizmus

13.06.2018 | Jozef Andacký

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

13.06.2018 | shaggy

Lol, to vážne? Niekto z Datalanu ide hovoriť o tom, že IT sektor nemá dobrý imidž?
Nech láskavo hovorí za seba... vlastne, on hovorí. Lebo práve kvôli takýmto firmám, ktoré sú nasosnuté na štátny cecok, nemá ICH biznis dobré meno.
Firmy, pre ktoré som pracoval dobré meno majú. A viete prečo? Lebo nekradnú.

Nabudúce môžu urobiť rozhovor s Bašternákom o nejakej jeho firme, že nemá u ľudí dobré meno. Bude to rovnaký vtip.

13.06.2018 | al0

Presne. Firmy ktore ziju len z predrazenych statnych zakaziek sa stazuju ze nevedia zohnat ludi. No bodaj by vedeli. ITckari chcu realne pracovat, ziskavat skusenosti a zvysovat svoju cenu na trhu. Datalan nech si zamestnava tetu Anku a podobnych.

13.06.2018 | BenIng

Zaujala ma aj spomínaná platba kartou. Samozrejme, že portály nemali problém ju zaviesť, keď za transakciu zaplatí zákazník v cene a keď tovar neodošlú skôr ako majú peniaze na účte. Obidva problémy sa museli vyriešiť tak, že poplatník neplatí za transakcie a okamžite po zrealizovaní platby môže mať poskytnutú službu bez ohľadu na to, kedy nabehnú peniaze. Treba vidieť do detailov a potom porovnávať.
Druhá vec je, koľko služieb sa dá takto uhradiť, a to z dôvodu, že ani jeden orgán verejnej moci nemá implementované služby tak ako by mal mať. A tu úplne zlyhalo riadenie informatizácie v štáte. Každý si robil po svojom, hoci tu máme stohy dokumentov ako sa to má robiť, hoci sa schvaľovali projekty, ale nikto to neriešil. Toto je zodpovednosť tých, ktorí umožnili realizovať takéto projekty v orgánoch verejnej moci.

15.06.2018 | Anonym

Marianna Onuferová, štvrtok 14. júna 2018 15:28
7 mesiacov trvalo, kým si niekto všimol, že IT systém za 70 miliónov obciam neposielal to, čo mal
Dodávatelia systému – PosAm a Datalan – priznali svoju zodpovednosť.
https://dennikn.sk/...

15.06.2018 | Roman Kanala

Marianna Onuferová, štvrtok 14. júna 2018 15:28
7 mesiacov trvalo, kým si niekto všimol, že IT systém za 70 miliónov obciam neposielal to, čo mal
Dodávatelia systému – PosAm a Datalan – priznali svoju zodpovednosť.

https://dennikn.sk/...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.