Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

9 tipov na dizajnovú techniku

17.06.2018, 09:58 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Pri výbere notebookov, monitorov, tabletov a projektorov do kancelárií a firiem sa často pozerá skôr na to, aby príliš nezaťažili podnikový rozpočet.

 • Tlačiť
 • 2

A ak sa aj manažér alebo majiteľ firmy rozhodne načrieť hlbšie do vrecka, pozerá sa najmä na výkon či kvalitu. To všetko sa však dá skombinovať aj s nevšedným vzhľadom. Vybrali sme deväť zariadení pre biznis, ktoré ponúkajú praktické využitie, výbornú výbavu a aj unikátny dizajn. A nemusia vždy patriť vo svojej kategórii k najdrahším.

Možno polovici firiem dnes stačí dať zamestnancovi notebook, prípadne ešte mobil, aby mal všetko, čo na prácu potrebuje. Preto by na výbere tejto techniky malo záležať. Správny notebook môže výrazne zvýšiť efektivitu práce, vhodný smartfón zasa môže mať vplyv na time manažment a zvládanie práce za pochodu v teréne.

Na výber sú dnes tucty modelov z každého segmentu, záleží len na subjektívnych potrebách každého jednotlivca či oddelenia. Preto sme sa na to pozreli z iného uhla a vybrali sme v prvom rade techniku s perfektnou výbavou. Ale zároveň sme hľadali aj také, ktoré nebudú len tmavosivé škatule bez emócie.

Neprehliadnite

Samozrejme, nie je to pravidlo. Pri čisto pracovných strojoch ako Lenovo ThinkPad sa nedá veľmi rozplývať nad ladnými krivkami. Ale je to mašina, ktorá svojimi parametrami bude v očiach šéfa IT oddelenia ako kráľovná krásy. Vybrali sme aj jeden doslova dizajnový kúsok medzi stolovými počítačmi, ktorý okrem vysokého výkonu a zaujímavých doplnkových funkcií môže slúžiť na prezentáciu vkusu firmy.

Pri pikoprojektoroch je zasa dizajn vcelku irelevantný, pretože sa nepoužívajú pravidelne. A hlavne majú upútať tým, čo a ako zobrazujú. Ale našli sme aj praktický model, ktorý nebude prekážať v kabelke a výbavu má nadštandardnú. V tabletoch je komplikované vnímať dizajn, pretože to je vlastne len tablička s displejom. Citlivé oko nájde ladný tvary aj tam.

Smartfóny sú na tom podobne, len v zmenšenej mierke. Tabuľka s displejom vie rozpútať vášnivé debaty o tom, či je dizajnovo podarená alebo, naopak, nevkusná. Aj pri modeloch, ktoré sú určené pre profesionálov. Značky to vedia a neponúkajú ich len v nenápadnej čiernej farbe. Nie je raritou nájsť riaditeľa strednej veľkej firmy s iPhonom v zlatom vyhotovení. V tomto výbere je ale iná a ešte exkluzívnejšia novinka.

Tipy na dizajnovú techniku 2/10

Zdroj: HP

HP Envy Curved AiO 34

Novinka od HP je určená hlavne pre tých, ktorí kladú aj pri výbere stolového počítača dôraz na dizajn. Veď vybavenie kancelárie môže klientom tiež niečo napovedať. Druhá generácia all-in-one počítača Envy Curved AiO je vybavená zakriveným displejom s pomerom strán 21 : 9 a uhlopriečkou 34 palcov.

Je tak vhodný na prácu s viacerými oknami vedľa seba alebo hoci s tabuľkovým editorom. Komponenty ako procesor Intel Core i7 a kombinácia pevného a SSD disku sú v podstavci, ktorý má časti z hliníka a predná hrana so schovanými reproduktormi je z textílie.

Zvyšok povrchu podstavca aj monitora je z materiálu, ktorý je na nerozoznanie od drevenej dyhy. Dizajnový kúsok má navyše vysúvateľnú webkameru pre viac bezpečia a vstavanú plochu na bezdrôtové nabíjanie smartfónov.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 9
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • 2

Rubrika TREND TOP v infotechnológiách

Tagy TREND TOP v infotechnológiách 2018

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.