Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo vedie IT Asociáciu aj šéf firmy spájanej s Počiatkom? Fitoš: Je to komplikované

06.06.2018 | Jozef Andacký

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

06.06.2018 | milan_k

ani Emil sa mi nezda byt uplne okej...Chamraz tam samozrejme nema co robit, ale treba si uvedomit ze nakupy IT odchadzaju zo Slovenska, firmy ci banky musia brat od matiek vonku, energetiky taktiez, tie uzatvaraju agregovane viacrocne kontrakty na urovni kontingentnych dodavok od globalnych vendorov vo velkom, obchodnici Atosu na Slovensku zufalo nahanaju objemy aby si udrzali miesto a sutazia lacne storage ci intel servre apod, teda ziadne "vysoke IT" ako by sme cakali, ale urobit cisla aspon na prkotinach. Nezavidim im. Jediny zakaznik ktory ma budget na urovni a ma 'matku' na Slovensku je government/public, myslim to trochu ironicky ale je to tak. A o to sa vsetci biju, rvat softver ci zelezo alebo idealne sluzby do Narodneho Centra Zdravotnickych Informacii, ci Centrum Vedecko Technickych Informacii ci Statisticky Urad SR, ci Kniznicu UK, vsemozne univerzity a samozrejme dodavky na vnutro a do 'rezortov'. Dodavatelia funguju ako kartel, dohovaraju si, kto kde pojde a potom prirodzene dohoduju "krytiny" ponuky pisane s tym aby obsadili druhe ci tretie miesto apod. Je to spinavy biznis a je to obrovsky kotol v ktorom su nielen it firmy ale aj rozni vybavovaci (neoficialni lobisti) a tiez distributori it technologii, ktori im robia backup, sponzoruju "vylety" do exotiky, katamarany v karibiku, azia, golf turnaje v Dubaji apod. Zamestnanci Min.Vnutra mali zakazane chodit na tieto 'seminare' tak to riesili tak ze si brali dovolenky a sli takto. Proste zabite. A eurofondy tomu dali profi uroven. Som za to aby nam nemecko-francuzske peniaze (eurofondy) rozdelovali aj minali napr. ti Nemci. Statne IT by konecne fungovalo, takto sa iba minuli peniaze.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.