Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na zdravotníctve zarobili toľko, že si kúpili kaštieľ aj luxusný hotel

06.06.2018 | Ján Kováč

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

06.06.2018 | Roman Kanala

Tu je aj vysvetlenie, prečo Fico chce jedinú zdravotnú poisťovňu. Tak bude totálne kontrolovať celý zdravotný business a cez zazmluvňovanie držať pod krkom aj Pentu. Penta ako najväčší hráč sa bude zubami-nechtami držať svojej poisťovne, inak stratí kontrolu nad svojím podnikaním.

Na Švajčiarsku po švajčiarsky je všeobecná povinnosť kontraktu. Štát nerozdeľuje zakázky, ale licencie k podnikaniu v zdravotnej branži. Lekáreň, nemocnica, labák musia mať štátnu licenciu. Akonáhle ju majú, vstupujú do hry a je všeobecná povinnosť kontraktu. Všetci musia uznávať a rešpektovať požiadavky, poukazy na vyšetrenie a faktúry všetkých ostatných. Nevýhodou takého systému je neustály rast zdravotných nákladov. Ale výsledkom je najlepšia zdravotná starostlivosť na svete dostupná každému. Nie dvojrýchlostný systém ako na Americku.

06.06.2018 | shaggy

Takže Roman Kanala žiada licencie preto, aby tiež mohol kontrolovať zdravotný biznis? Alebo aký má záujem na tom, že by nebol trh liberalizovaný?

08.06.2018 | mba

Liberalizovany trh v zdravotnictve nefunguje. Leda tak v Zajacovych a Miklosovych tunelarskych ucebniciach. Ak by trh fungoval, prezili by iba ziskove odvetvia, urcene podla zakonom stanovenych platieb, zacali by fungovat prirodne zakony (chori a slabi zacnu zomierat) a princip solidarity zdravych a bohatych s chorymi a chudobnymi by skoncil....

11.06.2018 | Brian Henrich

Zaujem je taky aby v zdravotnictve nemohli fungovat nelicencovane podnikateske subjekty typu " plasticky chirurg z libanonu" vid davnejsia kauza plast kliniky v BA. Zdravotnicky biznis je v kazdej normalnej krajine licencovany pretoze je potrebne strazit odbornost poskytovatela. Kvalitu rohlika si pred kupou skontrolujes, kvalitu liecebneh napr. chirurgickeho vykonu, diagnozy atd. urcite nie.

07.06.2018 | gejza77

chýba trest smrti za korupciu a ekonomickú kriminalitu

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.