Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako zachrániť naše lesy

12.06.2018 | Ivan Haluza

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

12.06.2018 | lukic

Pravda je kdesi uprostred.. Erik(VLK) nici(l) aj to co nemusel a drevorubaci po kazdej kalamite od 2004 robili takmer holorub. Aby sa dostali k spadnutemu stromu, museli spilit 3-4 zdrave.. A najkomickejsie je, ze obe strany su tak tvrdohlave a neustupne, ze predstavuju etalon slovenskeho pristupu k veci.. Ak sa do 10 rokov dohodnu na ochrane a tazbe, tak zacnem verit v zazraky. Ale v svetle niekolkorocnych sporov to pripomina dialnicu do KE do roku 2010..

13.06.2018 | l363

co konkretne nicil Erik/Vlk? ochrana a tazba to nie je oxymoron?

14.06.2018 | Mikulas Bendula

Nebol spomenutý fakt, že hospodárske využívanie lesa poskytuje prácu pre tisícky ľudí, ktorí žijú v tých v najzapadnutejších miestach v dobrom slova zmysle. Často s vysokou nezamestnanosťou. Je spoločenským záujmom ďalšie vyludňovanie týchto oblastí? Požiadavky na štátny les má iné obyvateľ Bratislavy a iné obyvateľ na vidieku. Aby bol turista na sobotnom výlete ušetrený pohľadu na holinu po ťažbe, bude musieť miestny ťažbár skončiť ( nemýliť si s politickými podnikateľmi s drevom) a zamestnať sa v Amazone. A o pár rokov niekto progresívny z vlády navrhne, aby sa dotovali mladí ľudia, čo budú ochotní odísť z mesta žiť do vyludnených oblastí.

14.06.2018 | bozsky

Cize mame vsetci trpiet, aby par tisic ludi prezilo? Si zjavne neuvedomujes, ze si nicime pluca Slovenska, ze nicime domovy obrovskemu mnozstvu zvierat, ze tym prispievame k oteplovaniu v nasich koncinach a zvysujeme rizika povodni, lebo bez lesov voda zleti dole a koledujeme si o podobne "zazitky", ako bola Terchova par rokov dozadu.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.