Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kauza Technopol: Pri násilnom prevzatí firmy asistoval súd

06.06.2018 | Zuzana Petková

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

06.06.2018 | -Moss-

Ďalšia Mečiarova hruštička húževnatá. A samozrejme sudcovskej samospráve takáto osoba, ktorá sa vždy náhodou objaví tam kde sa dejú nejaké podvody, vôbec neprekáža. https://domov.sme.s...

06.06.2018 | OliWer1

Sudcovská samospráva, prokurátorská samospráva, notárska samospráva, advokátska samospráva, lekárska samospráva - to sú všetko fašistické korporatistické zoskupenia zriadené zákonom za účelom krytia členov fašistických komôr. Nerozumiem, prečo nemajú svoju komoru napr. vianočné kapre alebo väzni v Leopoldove.

06.06.2018 | Roman Kanala

Slovenská advokátska komora združuje kriminálne živly
Advokát, ktorý bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, by v civilizovanej krajine nemohol pokračovať v spanilej jazde. Na Slovensku je to inak. "Skutok sa nestal."
07.03.2018
https://blog.etrend...

Ako odvšivaviť justíciu a verejnú správu
Právny systém i personálne obsadenie inštitúcií boli devastované už od roku 1990. Riešením by mohlo byť jedno jediné opatrenie, ak by bolo dôsledne vynucované. Zákaz konfliktu záujmov.
27.04.2018
https://blog.etrend...

06.06.2018 | skat

asistoval sud...ake prekvapenie

06.06.2018 | Roman Kanala

Mne sa niečo podobné stalo pred 20 rokmi:

O bezpráví, voľbách a nádeji
Mestský úrad v Rožňave, hniezdo nezákonných praktík
(Historický dokument. Pred komunálnymi voľbami v decembri 1998 bol distribuovaný do všetkých schránok v meste Rožňava.)
09.03.2018
https://blog.etrend...

Budovu na hlavnej ulici násilne obsadili a bez právneho titulu bezplatne užívali kriminálne živly pod záštitou okresného prokurátora. Potom bola budova prevedená do vlastníctva kriminálnych živlov za smiešnu sumu 220 tisíc korún, čo je zlomok ceny bytu v paneláku. Udialo sa to na tajnej dražbe kvôli tajnému dlhu a prevod bol spätne legalizovaný súdom i exekútorskou komorou.

Keď som o tom napísal, kriminálne živly na mňa začali podávať trestné oznámenia. Od roku 2015 asi tri, o ktorým viem. Vraj za ohováranie. Vyhrážanie sa vraždou nie je vyšetrené, len moje akože "ohováranie", že sa mi niekto vyhrážal vraždou. Popísal som to tu (v diskusii pod článkom):
https://www.inforoz...

06.06.2018 | Palmar

Tento štát je prerastený zločincami až po predsedov politických strán a predsedov vlád... Je to štát zločincov a záchodov...

06.06.2018 | olivertwist

treba sa pozrieť na prepojenia: REPÁKOVÁ, BARTALSKÁ, advokát VALKO (žijúci), pozrieť sa na ich účty, majetok, finančné pohyby, transakcie ... a všeličo sa objasní - ako funguje "spravodlivosť" , ktorá sa dá kú..ť !!!

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.