Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mazda CX5 Skyactiv: Na podozrivom štvorvalci niečo je

09.06.2018, 14:08 | Jozef Prosnan | © 2018 News and Media Holding

Esúvečkám sa jednoducho nedá ubrániť. Ich ponuka je čoraz košatejšia, záujem o ne neustále stúpa. Tento kompaktný model, ktorý sa vlani predstavil vo svojom druhom generačnom vyhotovení, ma ani tak nezaujal svojím vzhľadom.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika

Enjoy

Tagy

autotest, Mazda

Veď prečo aj, keď sa na pohľad takmer nezmenil? Moju zvedavosť prebúdza pohonná jednotka tejto najvýkonnejšej a najvybavenejšej verzie, akú len môžete získať. Veď si len predstavte. V časoch, keď už aj prémiové modely bieda dokopala do nižších a úsporných – turbami prepĺňaných kubatúr, automobilka Mazda verná vlastným tradíciám (napríklad ešte stále vyvíja Wankelov motor) si dovolí do svojho CX-5 vpratať 2,5-litrový štvorvalec a ešte k tomu bez turba... Už som napísal, že som zvedavý, musím však doplniť aj fakt, že som aj minimálne trochu skeptický.

Mazda CX5 Skyactiv - G 194 AWDZdroj: MAZDA

Solídna klasika

V kokpite si najprv všímam štíhlejšiu formovanú palubnú dosku. Do jej stredu už displej multifunkčného rozhrania HMI nie je zapustený, ale módne z nej trčí ako tablet. Aj naďalej však dotykovú obrazovku vrúbia široké rámiky, preto vyznieva dosť staromilsky. Inak ma obklopuje na model hlavného prúdu pozoruhodný luxus s vysokým podielom kvalitnej kože a mäkkých plastov. K najvyššej štandardnej výbave Revolution Top patrí aj kompletná zostava asistenčných systémov, audiosústava Bose, adaptívny tempomat, inteligentný brzdový systém... až do tej miery, že takmer niet čo nad jej rámec objednať.

Mazda CX5 Skyactiv - G 194 AWDZdroj: MAZDA

Neprehliadnite

Ak mám hodnotiť architektúru interiéru ako celku, potom je to solídna klasika s ešte robustnejším a vyšším stredovým panelom, ktorá mi imponuje. Chválim predné sedadlá s plným elektrickým servisom za to, že sa mi sedí vskutku pohodlne, ich bočné vedenie však hodnotím len ako priemerné. Keď počas dlhej jazdy 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika Enjoy

Tagy autotest, Mazda

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.