Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si TOP 10 nových investícií na Slovensku

12.06.2018, 14:29 | Ivan Haluza | © 2018 News and Media Holding

Výber TREND Analyses z investičných zámerov avizovaných v máji

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Podnikanie

Skrachovanú strážsku oceliareň kúpili Nemci

Investor: nemecká oceliareň Max Aicher
Lokalita: Strážske
Investícia: nespresnená
Zámer: prevzatie skrachovanej oceliarne Slovakia Steel Mills

Skrachovaná strážska oceliareň Slovakia Steel Mills (SSM), ktorú vybudovali a priviedli do dlhov bývalí partneri dnes už neexistujúcej investičnej skupiny Istrokapital, má nového majiteľa. V tendri ju kúpil maďarský výrobca ocele ÓAM Ózdi Acélművek z nemeckej skupiny Max Aicher.

Maďarská dcéra Nemcov sa rovnako ako SSM zameriava na výrobu betonárskej ocele zo šrotu. Zamestnáva štyristo ľudí a jej ročná kapacita je 360-tisíc ton. Koľko skupina Max Aicher za slovenský podnik zaplatila a aké plány s fabrikou má, nie je známe. Pre Slovensko najpozitívnejšie by bolo znovuoživenie fabriky. Ale možno ju Nemci kúpili iba preto, aby sa im do susedstva maďarskej dcéry neprisťahoval konkurent, pričom oni sami s podnikom veľké rozvojové plány nemajú.

Zdroj: TREND.sk

Ak chce Max Aicher firmu opäť rozbehnúť, musí sa pripraviť aj na investície. SSM je síce na hutnícke pomery nová fabrika, keďže začala vyrábať len pred ôsmimi rokmi, no už v roku 2014 skončila v konkurze a odvtedy stojí. Po vstupe do konkurzu síce boli jej technológie zakonzervované, no za štyri roky bez života zastarali.

Nemecká skupina pôsobí v 18 krajinách, kde zamestnáva štyritisíc ľudí. Jej ročné tržby sa pohybujú na úrovni miliardy eur.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 7
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Podnikanie

Tagy Agel, akvapark, City Arena, investície, LG, Sabolovci, TOP 10 investícií, Topvar, Žarnovica

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.