Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BMW 640i xDrive Gran Turismo: Toto nie je typické BMW

10.06.2018, 10:05 | Jozef Prosnan | © 2018 News and Media Holding

Autá značky BMW mám od pradávna v povedomí zafixované ako luxusné, ovládateľné, výkonné s nezameniteľným športovým akcentom. Nič na tom nezmenila ani éra SUV a crossoverov či ani najnovšia tendencia, ktorá výrobcov takmer neprieč celým ich spektrom tlačí do komfortu.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Enjoy

Tagy

BMW

Až keď sa v portfóliu mníchovskej značky objavil luxusný liftback BMW 5 GT, zachvátil ma pocit, akoby ani nebol z bavorskej planéty. Gran Turismo sa vymykalo mojim meradlám pre harmóniu tvarov a symetriu. Na ceste bol zas tento titan ťažkopádnejší ako všetko, čo som dovtedy od BMW jazdil.

BMW 640i xDrive Gran TurismoZdroj: BMW

Dnes mám pred sebou GT od BMW s o číslo vyšším označením typového radu, akoby sa k svojmu predchodcovi nemienilo hlásiť. Fakticky však stojí na platforme zdieľanej so sedmičkovým radom a je to kus z tých najbonitnejších. Poháňa ho prepĺňaný benzínový šesťvalec 3,0 l, čo znamená, že nič výkonnejšie pod označením BMW 6 GT momentálne nezoženiete.

K tomu pohon štyroch kolies plus doplnková výbava vrátane balíka M Sport, ktorá jeho cenu dvíha zo základných 72 900 eur na hriešnych viac ako 105-tisíc eur. Skrátka kus, ktorý má zaujať leskom... A keď si vedľa GT v duchu postavím BMW 6 Gran Coupé, zatiaľ nepoznám dôvod (okrem ceny), prečo by som ho pred GT neuprednostnil.

BMW 640i xDrive Gran TurismoZdroj: BMW

Občas si posťažujem

Otváram dvere, bezrámové okno sa z tesnenia počuteľne vymaní, keď dvere zabuchnem, zacvakne späť. Sedím o pár čísiel vyššie ako v limuzínach značky BMW. O to ľahšie sa mi nastupovalo, o to ľahšie sa mi bude vystupovať. To píšem pre tých, čo o to stoja.

Ja najradšej sedím čím nižšie. To, čo navôkol vidím, sa mi náramne páči. Béžová fajnová koža v kombinácii s drevenými obkladmi, klavírovým lakom a zamatovými plastmi... to nemá chybu. Architektúra BMW pozitív vo svojej najnovšej verzii ma v tomto prípade až tak tesne neobopína, no nemôžem ani tvrdiť, že ma nikde neomína.

BMW 640i xDrive Gran TurismoZdroj: BMW

Robustný stredový panel mi odtláča pravačku na akcelerátore trochu viac, ako je mi milé. U importéra asi budú šomrať, že nemám čo kritizovať, tak sa rýpem v detailoch. Samozrejme, ako inak, veď sedím v aute za viac ako stotisíc. Napríklad ma štve, že 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Enjoy

Tagy BMW

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.