Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dôchodkovým stropom rozhodne nechcú pomôcť budúcim penzistom

11.06.2018, 15:08 | Ján Záborský | © 2018 News and Media Holding

Na každý komplikovaný problém sa vždy nájde jednoduché a rýchle riešenie. A to riešenie je takmer určite nesprávne. Škoda, že si britské konštatovanie neberú za svoje slovenskí koaliční predstavitelia. Radi ponúkajú razantné riešenia na komplikované problémy. Zvyčajne keď chcú pritiahnuť voličov či odpútať pozornosť od naozajstných problémov. Prípad dôchodkového stropu a jeho zakotvenia v ústave má oba ciele. Naopak, dôvodom jeho presadzovania určite nie je pomôcť budúcim penzistom.

 • Tlačiť
 • 20

Rubrika

Editoriál

Ján Záborský male foto 2018

Ak niečo slovenským seniorom v porovnaní s tými európskymi chýba, je to predovšetkým zdravie a peniaze. Skorší odchod do penzie zdravie nijako nezlepší a peniaze veľmi pravdepodobne uberie.

Zastropovanie penzií má totiž jediný význam: politický. Je jednoduché, ľahko uchopiteľné a predateľné cez emócie. Veď predstava upracovaného sústružníka (aby sme použili príklad poslanca Roberta Fica), ktorý v 65 rokoch musí stále točiť špony, je taká dojímavá.

Realita je pritom inde. Nielen preto, že sústruhy sú už dávno automatizované a ich obsluha sedí za počítačom, má vyššie vzdelanie a nadpriemerný príjem. Tých pár sústružníkov čaká výmena za roboty každú chvíľu.

Kým vo vládnej propagande relatívne mladý sústružník cestuje vlakom zadarmo poznávať krásy Slovenska, v skutočnosti chodí táto postava síce do krajského mesta, no hlavne za zdravotnou starostlivosťou a nezriedka sanitkou, pretože na výmenu bedrového kĺbu musí ešte rok počkať.

Neprehliadnite

Dôchodkovým vekom sa ľahko vydiera. Kto si aj nepredstaví sám seba, stále vidí 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 20

Rubrika Editoriál

Tagy dôchodkový strop, penzia

Súvisiace články

Aj s dôchodkovým stropom budú slovenskí penzisti naďalej chorí a chudobní

Aj s dôchodkovým stropom budú slovenskí penzisti naďalej chorí a chudobní

Skutočnú zmenu v podobe dôchodku by priniesla reforma trhu práce, vzdelávania a sociálnych služieb. Do ničoho z toho sa nepustil ani Smer-SD, ani ostatní nadšenci stropovania dôchodkov 11

Pozrite si TOP 10 nových investícií na Slovensku

Kauza Technopol: Pri násilnom prevzatí firmy asistoval súd

Takto funguje fabrika, v ktorej sa vyrába takmer polovica z každého auta žilinskej Kie

Útočníci pod ochranou (práva)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.