Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výrobcovia izolačných materiálov smerujú k väčšej automatizácii

Prísun vstupných surovín a na konci výrobnej linky balenie, značenie, paletizácia, skladovanie, nakladanie kamióna – to všetko je potrebné, aby sa tovar dostal z haly výrobcu do prepravného prostriedku, ktorým bude doručený zákazníkovi. Kým pred 20 rokmi boli do celého procesu internej logistiky prácne zapojení ľudia, dnes sú úkony do veľkej miery automatizované.

06.06.2018, 09:00 | Viktória Valachovičová

  • Tlačiť
  • 0

Izolačné materiály

Dnes je už štandardnou súčasťou projektovej dokumentácie novostavieb ich zateplenie. Stavby však vo veľkom zatepľujú aj firmy, ktoré rekonštruujú staršie budovy. Môžu si vybrať produkty z kamennej, sklenej minerálnej vlny alebo materiálov na báze polystyrénu a zlepšiť tak energetické parametre nielen obvodových múrov, ale aj stropov, podláh, priečok či striech. „Správna izolácia zvyšuje komfort domu, pomáha životnému prostrediu a, samozrejme, aj našej peňaženke vo forme energetických úspor,“ vymenúva výhody Roy Brown, manažér skladovania a dopravy firmy Saint-Gobain Isover Benelux, ktorá ponúka uvedené druhy izolácií a má zastúpenie aj na Slovensku.

Neprehliadnite

Na výrobu kamennej minerálnej vlny sa používa čadič, ďalšími zložkami sú bauxit, troska, v menšom pomere sa pridávajú aj iné suroviny. Veľká časť vstupných surovín je k dispozícii na Slovensku a ich dovoz je pre slovenských výrobcov vhodný kamiónmi, ale aj po železnici. Na vykládku sa používajú žeriavy. Ak výrobca potrebuje špecifické zloženie hornín nedostupné u nás, siaha po surovinách z Maďarska, Česka, ale aj Čiernej Hory, prípadne z Rumunska a Turecka.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika TREND + interná logistika

Diskusia (0 reakcií)