Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ďalší sociálny balíček prinesie bezplatné školské obedy

13.06.2018, 08:25 | lehu | leg | SITA

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Deti v poslednom ročníku materských škôl a na základných školách by mali mať od začiatku budúceho roka obedy zadarmo. Po rokovaní predsedníctva Smeru-SD o ďalších sociálnych opatreniach to uviedol predseda strany Robert Fico. Štát bude toto opatrenie na daniach stáť okolo 106 miliónov eur ročne. Pri dvoch školopovinných deťoch môže jednej rodine ušetriť ročne do 500 eur. „Odpadne sociálne stravovanie, ktoré nás dnes stojí 10 miliónov eur ročne,“ povedal Fico, keďže na bezplatné obedy majú už dnes nárok deti poberateľov dávok v hmotnej núdzi. Pri preplácaní obedov v materských a základných školách sa uvažuje o deťoch, ktoré si plnia povinnú školskú dochádzku. Smer-SD tiež navrhuje zdvojnásobiť sumu vianočného príspevku pre poberateľov nižších dôchodkov, čo má byť cesta k postupnej premene vianočného príspevku na trinásty dôchodok. V súčasnosti vianočný príspevok dosahuje od 27 do 85 eur, po novom by bol maximálny vianočný príspevok v sume 170 eur. Vyšší vianočný príspevok by sa mal zaviesť až od decembra 2019, štát to bude stáť ďalších 75 miliónov eur ročne. Tretím opatrením, ktoré navrhuje najsilnejšia koaličná strana, je zdvojnásobenie počtu pacientov, ktorí budú mať preplácanú kúpeľnú liečbu s minimálnym doplatkom. Na opatrenie, ktoré zvýhodní miestnych kúpeľníkov, by malo smerovať takmer 10 miliónov eur.

Zdroj: Trend.sk

Trestné oznámenie na Ľuboša Blahu

Bloger a publicista Samuel Marec podal trestné oznámenie na poslanca za Smer-SD Ľuboša Blahu — za schvaľovanie zločinov komunistického režimu. Ten na svojej verejnej facebookovej stránke okrem výdobytkov socializmu, ako bol podľa neho nižší dôchodkový vek, uviedol, že komunisti síce potláčali slobodu, ale „kšeftárom, podvodníkom, zlodejíčkom a nemorálnym cynickým a arogantným milionárskym prasatám“. „Aj za Hitlera sa stavali diaľnice a napriek tomu existuje univerzálna zhoda, že je to príliš slabé ospravedlnenie neľudskej povahy nacistického režimu. To isté by malo platiť aj pri režime komunistickom,“ napísal S. Marec. Ľ. Blaha je predsedom Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti.

Twitter začal blokovať dezinformačné weby

Sociálna sieť Twitter začala blokovať zverejňovanie príspevkov, ktoré odkazujú na slovenské a české dezinformačné weby. Medzi blokovanými sú napríklad Hlavné správy, Zem a vek, Bádateľ či Aeronet.cz. Popularita Twitteru je však na Slovensku napríklad v porovnaní s Facebookom veľmi malá. „Blokovanie teda môže mať len minimálny dosah na weby šíriace nenávisť, dezinformácie a zdravotnícke nezmysly,“ upozornil mediálny analytik Filip Struhárik.

Zdroj: Profimedia.cz

Jaguar presúva výrobu Discovery na Slovensko

Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) presunie na Slovensko celú produkciu športovo-úžitkového vozidla Discovery. V Spojenom kráľovstve zároveň zníži počet pracovníkov a bude montovať model Range Rover, ktorý by sa mohol stať jej prvým vozidlom na elektrický alebo hybridný pohon vyrábaným na domácom trhu. Od roku 2020 majú byť všetky autá JLR k dispozícii v elektrickej alebo hybridnej verzii. Výrobu v nitrianskom závode plánuje automobilka spustiť začiatkom septembra. Vo fabrike s produkčnou kapacitou 150-tisíc áut ročne má pracovať takmer tritisíc ľudí.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.