Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Diera pod hradným bralom sa zaplnila

Projekt Zuckermandel sa nachádza vo významnom mestotvornom území medzi hradným bralom a riekou Dunaj. Investor stál pred úlohou oživiť históriu dunajského nábrežia a pritom rešpektovať zostatky pôvodných stavebných celkov – Kostola Najsvätejšej Trojice, Domu cechu rybárov a nadviazať na existujúcu Žižkovu ulicu. Poloha predurčuje, aby byty v Zuckermandli spĺňali vysoký štandard bývania pre náročnú klientelu. Pri obhliadke projektu a bytov konštatujeme, že sa to investorovi aj projektantom podarilo.

13.06.2018, 08:25 | Martin Marec

  • Tlačiť
  • 0

Polyfunkčné mestské centrum Zuckermandel pozostáva zo siedmich objektov, ktoré spája ústredné námestie s dominantným prvkom, ktorým je skalný výbežok hradného brala nazývaný „skalný nos“. Rozmiestnenie, orientácia aj výška objektov sú citlivo osadené do priestoru medzi jestvujúcou zástavbou, hradným bralom a štvorprúdovou komunikáciou s električkovou traťou. Mali sme možnosť obhliadnuť byty v bloku A, ktorý má šesť poschodí a dve ustúpené horné podlažia, a v päťposchodovom bloku CY s ponukou veľkometrážnych bytov.

Priestranné vstupné priestory do objektov sú zhotovené z masívnych hliníkových zasklených stien. Prístup do obytného komplexu je možný len prostredníctvom čipu alebo komunikáciou cez videovrátnik. V zádverí vchodu sú antikorové schránky. Vstupné priestory sú monitorované kamerami, ktoré nepretržite sleduje strážna služba. Podzemné garáže pôsobia kultivovane, majú kvalitný protiprašný náter podlahy, štandardný rozmer parkovacích miest, vhodné vedenie rozvodov inštalácií pod stropmi.

Neprehliadnite

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)