Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéfka Saturu: Vzala som si dva mesiace voľna, aby som pochopila, ako chcem žiť

16.06.2018, 10:25 | Jarmila Horváthová | © 2018 News and Media Holding

Na cestách po našich destináciách trávim tretinu roka, hovorí šéfka cestovnej kancelárie Satur.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Enjoy

Ste ranné vtáča alebo radšej dokončujete projekty v noci? Kedy ste najproduktívnejšia?

Skoro ráno vstávam len vtedy, keď musím a keď mám časový posun. Kedysi som najradšej pracovala večer, keď som uložila deti a doma bol pokoj. Teraz neraz idem spať skôr ako posledný z nich, a tak počítač doma síce zapínam, ale nepracujem už tak dlho. Najproduktívnejšia som v lietadle alebo keď som na pracovnej ceste, čo je tak tretinu roka.

Čo vás dokáže postaviť na nohy okrem kávy?

Ranný šport. Beh alebo cvičenie. A ešte úspech. Keď sa mi podarí niečo, o čom všetci ostatní povedali, že to nedám.

Po svete cestujem, ak sa to dá, s celou rodinou. Navštívili sme aj Patagóniu.Zdroj: Archív Eleonóry Fedorovej

Čím ste posadnutá najviac, ale nie ste na to hrdá?

Som perfekcionistka, neviem robiť veci polovičato a príliš si pripúšťam, ak veci nie sú, ako si predstavujem. Chcela by som sa naučiť prijímať veci také, aké sú, a nemať potrebu stále bojovať.

Čo vás chráni pred vyhorením?

Vlani som si prvýkrát zobrala dva mesiace voľna a pochopila som význam slova sabatical. Veľmi mi to pomohlo utriediť si priority a uvedomiť si, ako chcem žiť. Veľa som toho nezmenila, ale robím veci s vedomím, že ich chcem robiť a že mám na výber.

Počúvate rádiá alebo vlastnú hudbu?

Hudbu, ktorú mi moji synovia nahrajú do telefónu. A prišla som na chuť aj Apple music, môžem si vyhľadať, čo sa mi páči, a hlavne nám pri dlhých cestách autom dokážem urobiť diskotéku.

Aké aplikácie máte vo svojom smartfóne?

Veľa využívam WhatsApp – najmä na komunikáciu s partnermi v zahraničí. V poslednom čase som zistila, že pri športe, cestovaní a nedeľnom varení sa dajú počúvať dobré knihy z audiotéky. S najmenším synom hrám na ňom piškvorky a ja si na fitbrains trénujem pozornosť. Na mandalive si občas vymaľujem mandalu.

Neprehliadnite

Ako sa snažíte zladiť pracovný a osobný život?

Tak, že často cestujem s rodinou. Deti so mnou v podstate cestovali na pracovné cesty odmalička. Vtedy sa im to nie vždy páčilo, dnes už však cestujú rady. Aj naše nové destinácie sa snažím objavovať a testovať spolu s rodinou. Keď sa im tam páči, som si istá, že to klapne.

Ako vyzerá vaša nedeľa, ak nejdete do práce?

Ráno vstávame každý v iný čas. Nedeľný obed však máme spoločný. Je to náš rodinný rituál. Varím naše obľúbené jedlá, sem-tam vyskúšam aj niečo nové, sedíme všetci pri okrúhlom stole a rozprávame sa. Telefóny sú zakázané.

Ste viac na šport alebo umenie?

Oboje sú pre mňa nevyhnutnou súčasťou života. Od detstva som hrala na klavíri, lyžovala, plávala a hrala volejbal. Teraz asi viac športujem, ale dobré divadlo a koncerty mám stále rada a pekná výstava mi tiež dokáže urobiť deň.

Chceli by ste radšej dom na pláži alebo v horách?

Určite na pláži, hoci na pláži som bez aktivity ešte nikdy nevydržala dlhšie ako hodinu. Možno by bola dobrým kompromisom plachetnica.

Kto je šéfom financií v rodine?

Šéfkou som len v robote, doma riadi financie manžel. A som mu za to vďačná.

Čo vás dokáže vytočiť do zúrivosti?

Keď mi niekto povie, že sa niečo nedá urobiť, a ani to neskúsil.

Eleonóra Fedorová vyštudovala Fakultu managementu na UK a manažment cestovného ruchu na univerzite v Nice. Ako tridsaťjedenročná sa stala šéfkou cestovnej kancelárie SATUR, ktorú posunula do súčasnej pozície lídra v oblasti pobytových a poznávacích zájazdov. V súťaži Podnikateľka Slovenska 2017 získala špeciálnu cenu nadácie TV JOJ. Je mamou troch synov.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 24/2018. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Enjoy

Tagy Život ktorý mám rád

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.