Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Typický petržalský štandard bývania

Bývanie v hlavnom meste sa rozrastá na južnom konci o nový bytový komplex Slnečnice – Mesto. Mali sme možnosť nahliadnuť do prvého dokončeného bytového domu A1 v tesnom dotyku s Panónskou cestou. Naše dojmy z novostavby v mnohom neprekvapili, poznajúc koncept developera z prechádzajúcich etáp Slnečníc. No miestami sme sa neubránili rozpakom nad kvalitou prác v interiéri.

13.06.2018, 08:25 | Martin Marec

  • Tlačiť
  • 0

Objekt tvorí štvorec s vnútroblokovým dvorom pre voľnočasové aktivity obyvateľov s detským ihriskom a vonkajším mobiliárom. Átrium je chránené nízkym oplotením a bránkou, je priestranné a pocitová vzdialenosť od susedov je dostatočná. Sekcia obytného súboru od Panónskej má 12 nadzemných podlaží. Ďalšie sekcie, kolmo orientované na komunikácie, majú sedem nadzemných podlaží. Strana do novovznikajúceho bulváru je otvorená. V objektoch na prízemí sú byty s predzáhradkami, ktoré však neposkytujú veľa súkromia a sú minimalistické.

Keďže ide o objekt s takmer 350 bytmi, projektantom sa podarilo z minima vyťažiť maximum. Chvályhodné na zóne Mesto je, že investor najprv vybudoval základnú občiansku vybavenosť. Napriek tomu sa nevieme ubrániť konštatovaniu, že hustota bytov bude mať vplyv na kvalitu bývania – veľa susedov a veľká anonymita, tak ako sa to stalo štandardom v pôvodných 12-poschodových terasových petržalských panelákoch.

Neprehliadnite

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)