Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vrtuľník nie je motorka, pán Kaliňák

18.06.2018, 14:27 | Ján Kováč | © 2018 News and Media Holding

Keď si chce Robert Kaliňák kúpiť motorku, môže si kúpiť hocijakú. Môže prísť do obchodu a vybrať si, aká sa mu páči. Ani sa nemusí pozerať na cenu. Lenže keď kupuje administratívnu budovu za 13 miliónov, vrtuľníky za 80 miliónov alebo hasičské autá za 400 miliónov eur, mal by dodržiavať pravidlá, ktoré sú na to určené. Čiže zákon o verejnom obstarávaní.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Kováč Ján komentar

Ten zákon, ktorý si R. Kaliňák za prvej Ficovej vlády zobral pod seba, aby ho zásadným spôsobom novelizoval. Pre spoločnosť je priaznivé, ak ho dodržiavajú aj vplyvní ľudia, lebo obmedzuje rozkrádanie štátnych zákaziek.

Robert Kaliňák však nakupoval svojsky. Ako keby už na začiatku presne vedel, čo chce kúpiť a od koho, a následné verejné obstarávanie len slúžilo na legalizáciu jeho rozhodnutia. Možno sa daný typ vrtuľníka či hasičského auta jednoducho exministrovi páčil. Ako tá motorka. No namieste je obava, že to má jeden dodávateľ skrátka lepšie „obšliapané“, nech už sa za tým skrýva čokoľvek.

Neprehliadnite

Kaliňákove postupy nie sú však až také nepriestrelné. Úrad 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy Robert Kaliňák

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.