Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hyundai i30 Fastback: Na dizajne nešetrili, pripomína mi Porsche

24.06.2018, 06:05 | Jozef Prosnan | © 2018 News and Media Holding

Ak v triede cenovo dostupných kompaktov automobilka vyšle do boja o trhové preferencie sedmičku svojich reprezentantov, tomu sa už povie modelová ofenzíva. Najnovšie s takou forsážou zaútočil Hyundai, keď zákazníkom núka sedan Elantra, potom trojkombináciu elektrifikovaných hatchbackov Ioniq Hybrid, Ioniq Plug-in Hybrid a Ioniq Electric a konečne typový rad i30 od hatchbacku, cez kombi až po najnovšie eso s karosériou typu fastback. Som rád, keď mám na výber. Kto by nebol?

 • Tlačiť
 • 33

Rubrika

Enjoy

Ako zvyčajne, aj v prípade Hyundai i30 Fastback importér ponúka na test to najvýkonnejšie a najvybavenejšie z vlastnej ponuky. Kľúčik, ktorý preberám, už z diaľky rozsvecuje svetlá na deriváte poháňanom benzínovým turbo-štvorvalcom (103 kW/140 k), spárovaným so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. K tomu najvyššia úroveň štandardnej výbavy Style.

Pred odjazdom dostávam odporúčanie, aby som si všimol jeho športovejšie jazdné vlastnosti, vraj si ich všetci pochvaľujú. Uvidíme, či to bol úder na moju citlivú strunu alebo len nenaplnený sľub...

Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDIZdroj: Hyundai

Palec hore

Zvyčajne to chodí tak, že ak výrobca hlavného prúdu na jednom technickom základe ponúka viac karosárskych verzií, potom predok až po stĺpik B ponecháva v pôvodnom stave a modifikuje len zadnú partiu. Plus, mínus. Je to funkčné, je to lacné. To, čo vidím, je z iného súdka. Mám pred sebou vážnejšie prepracovanú karosériu i30, ktorá síce ani náhodou nezapiera príslušnosť k pôvodnému typovému radu, ale má originálne nárazníky, otvory náporového chladenia, iné sú okná aj dvere, ba aj komplet osvetľovacie telesá majú svojskú fazónu.

Pohľad z profilu odhalí zníženú strechu aj viac sklonené čelné sklo. A celok? Ako sa tak prizerám zboku (fanúšikovia značky Porsche, zabite ma!), tento fastback s výnimkou výraznej odtrhovej hrany mi tak trochu pripomína Panameru... Ak dizajnéri nedostanú príkaz šetriť za každú cenu, zvyčajne to vidieť. Čo dodať? Len blahoželať.

Neprehliadnite

Pracovisko vodiča

Pri nastupovaní za volant sa hlavou zoznámim s nízkym rámom strechy tak, že si to pamätám a viac si to už radšej nezopakujem. Po usadnutí si najprv robím osobnú inventúru toho, čo sa mi páči – športový prístrojový štít s veľkými transparentnými stupnicami, navyše aj v automatickom móde prevodovky zobrazuje číslo zaradeného prevodového stupňa.

Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDIZdroj: Hyundai

Hrubé rámy centrálnych dotykových obrazoviek zvyčajne kritizujem, no v tomto prípade nenamietam, lebo sú 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 33

Rubrika Enjoy

Tagy automobilový priemysel, autotest, Hyundai

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.