Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Globálne SUV Sorento: k absolutóriu chýba spontánna reakcia

07.07.2018, 13:51 | Jozef Prosnan | © 2018 News and Media Holding

Koncom minulého roka vo Frankfurte nad Mohanom predviedli modernizovanú Kia Sorento. Toto globálne SUV s pozmeneným dizajnom, novými technológiami na palube navyše v exponovanej výbavovej verzii GT-Line, akou doposiaľ nedisponovalo, mám momentálne pod palcom.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Enjoy

Tagy

autotest, Kia

Moju zvedavosť prebúdza najmä nová osemstupňová automatická prevodovka, ktorá by mohla – vlastne bezpodmienečne mala – v spojení s pôvodnou pohonnou jednotkou priniesť aj nie zanedbateľnú úsporu paliva. Vskutku prinesie? Čoskoro uvidíme.

Kia Sorento GT-Line 2,2 CRDI VGTZdroj: Kia

Medzi konkurentmi sa nestratí

Sorento navonok núka pohľadu nové zhruba to, čo sa od faceliftu vo všeobecnosti očakáva. Dizajnéri sa pohrali s oboma nárazníkmi, fajnovejšie vyzerá tigria mriežka chladiča s tmavo kovovou povrchovou úpravou, ba aj kukadlá v podobe nových LED-iek hlavných svetlometov a koncových svietidiel vzhľad trochu osviežujú. Testovaná verzia GT-Line sa navyše pripomína dvakrát štyrmi „diamantovými“ diódami denného svietenia a nástupnými plošinami po stranách.

Červené brzdové strmene na pozadí efektných ľahkozliatinových devätnástok spolu s dvoma hlavňami pochrómovaných výfukových koncoviek tiež akcentujú esprit športovejšej výbavy. Keď zovňajšok modernizovaného Sorenta porovnávam s niektorými z konkurentov (napríklad Ford Edge, Škoda Kodiaq, Subaru Outback...), rozhodne sa v tejto spoločnosti nestratí, skôr naopak – aspoň na mňa pôsobí hodnotnejším dojmom.

Neprehliadnite

Staromilská klasika

Nástupné

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Enjoy

Tagy autotest, Kia

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.