Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obedy zdarma nevynašiel Smer-SD, no školstvo potrebuje niečo iné

25.06.2018 | Michal Lehuta

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

21.06.2018 | ivko07

zmysel obedov zadarmo je veľký... :
smer si tým robí predvolebnú kampaň za štátne peniaze.
...len mi je divné, že to nikto nevidí...

25.06.2018 | alf1

ale vidi, vidi. vidia to dochodcovia, ktori si musia z 300 € dochodkov kupovat obedy za vlastne. asocialna politika vladnej ultrapravice milionarov a miliardarov s milionovymi hodinkami, byvajucej v 500 m2 bonaparte bytoch s najmom vo vyske desatnasobku takehoto dochodku.
napriklad kucharka zo skolskej jedanlne, 44 rokov na STATNOM prijme, s dochodkom 265,10 € a so zodratoch chrbticou. teda nie od sukromnika - vykoristovatela, cely zivot na STATNOM prijme.
socialny stat tretej cesty...

25.06.2018 | dalen

Ani som nedočítal celý článok a je mi jasné, že Ficove tvrdenia sú hlúposti. Tak ako Fico trepal o dlažobných kockách, tak teraz trepe o obedoch zdarma. Vysvetlenie: na svete žijú dve skupiny ľudí - producenti a konzumenti. V praxi je to tak, že producenti živia konzumentov. Všetci politici a celá štátna správa sú konzumenti, snáď len s výnimkou učiteľov a zdravotníkov. Žijú z peňazí, ktoré do rozpočtu posielajú daňoví poplatníci - producenti.
Keď politik-konzument ide dávať dotácie ďalším konzumentom, v tomto prípade deťom, tak sa nemôže zvyšovať životná úroveň. Jediné, čo sa zvýši je chudoba!

25.06.2018 | mánička

Mňa by skôr zaujímalo, čo majú tieto jalové problémy prekryť! Ako je možné, že nie sú vo väzbe Kočner s Ruskom???? Ako sa ďalej budú riešiť problémy s farmármi? Koľko Srbov bude u nás pracovať za pakatel len aby sa Slovákom nemuseli zdvihnúť mzdy?

25.06.2018 | shaggy

Prečo učitelia a zdravotníci nie sú konzumenti? Prestanú nimi byť až vtedy, keď nebudú žiť z mojich nedobrovoľne odvedených peňazí, ale budem platiť dobrovoľne - ako za službu.

25.06.2018 | dalen

Učitelia vychovávajú budúcich producentov a zdravotníci zachraňujú životy.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.