Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pár smart drobností pre pokoj duše

08.07.2018, 10:00 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Letná dovolenka znamená, že je viacero príležitostí nechať byt bytom a zobrať rodinu niekam preč. Nezáleží, či do chalúpky pri lese alebo do strediska na Bali. Stále to znamená, že obydlie ostane opustené. Kto nemá extra ochotných a spoľahlivých susedov, ktorí by počas dovolenky na nehnuteľnosť dohliadali, môže ich nahradiť zabezpečovacími systémami doplnenými o profesionálne smart home riešenie. Alebo je riešením radšej dať prednosť niektorým z tých doplnkov, ktoré dokáže namontovať aj Mat a Pat.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika

Enjoy

Oni by to pravdepodobne nejako zbabrali, ale bežný používateľ smartfónu si s nimi poradí. Často aj bez jedinej skrutky a za menší peniaz.

Pridali sa Apple i Google

Technika pre domácu bezpečnosť zažíva posledné roky boom. Začala to prvá IP kamera od švédskej firmy Axis, ktorá už dáta vedela posielať cez internet. Ale naozajstný rozkvet sa začal po rozšírení smartfónov a neskôr start-upov ako napríklad Nest Labs. Presnejšie povedané, pomohli rozbehnúť pojem smart domácnosť ich učiacim sa termostatom.

FibaroZdroj: Fibaro

Už po štyroch rokoch od vzniku si mohli dovoliť odkúpiť ďalší start-up Dropcam za viac ako pol miliardy dolárov a tým portfólio svojich výrobkov rozšírili aj o smart domácu bezpečnostnú kameru. Peniaze neboli problém. Pár mesiacov pred touto akvizíciou totiž Nest Labs kúpil Google za 3,2 miliardy dolárov. Ale ponechal im voľnosť a dodnes vystupujú stále pod svojou značkou Nest.

Neprehliadnite

Neboli jediní v tejto oblasti, ale podarilo sa im stať sa akýmsi symbolom trendu chytrých domácností, ktorých neodlúčiteľnou súčasťou je aj smart kamera či senzory. Postupne tak pridávali do svojej ponuky detektory dymu, nové generácie interiérových aj exteriérových kamier, zvonček s kamerou, smart zámku a nedávno aj celý bezpečnostný systém. Všetko bez nutnosti stavebných zásahov, založené na cloude a mobilnej aplikácii.

Pozor na aplikáciu

Mimochodom, pri výbere zariadení tohto typu je mobilná aplikácia viac ako dôležitá. Nie iba z pohľadu jej kvality, stability či prehľadnosti. Ale aj toho, aké zariadenia dokáže ovládať. Máme už osobne overené, že je len málo otravnejších vecí, ako mať štyri rôzne aplikácie, každú pre iné zariadenie. Ideálne to je mať všetko pod jednou strechou. Dá sa to docieliť dvoma spôsobmi.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika Enjoy

Tagy Apple, bezpečnosť, Google, smart home

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.