Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéfka retailu v Slovnafte: Vysoká škola je minimum

15.07.2018, 09:12 | Tomáš Nejedlý | © 2018 News and Media Holding

Dlhé roky sa riadim zásadou, že treba používať zdravý sedliacky rozum, hovorí Timea Reicher.

 • Tlačiť
 • 8

Rubrika

Enjoy

Čo vás chráni pred vyhorením?

Najlepšie sa odreagujem s rodinou, pri spoločne strávenom čase. Ideme na výlet, na bicykel alebo sa len tak prejsť do lesa. Pred vyhorením ma chráni rodina, ale aj dobrá kniha. Aktuálne sa snažím chodiť z práce domov o čosi skôr. Dcéra bude druháčka, tak sa jej venujem, aby sme dodržiavali nový systém so školskými povinnosťami. Ale večer, keď zaspí, hlava sa opäť začína venovať práci.

Čím ste posadnutá najviac, ale nie ste na to hrdá?

Nemám rada, keď veci príliš dlho stoja a nehýbu sa. Stane sa, že máme skvelý projekt, no od idey po realizáciu to trvá dlhšie, ako by som si predstavovala. Niekedy som netrpezlivá. Nie som na to hrdá, pretože niektorí moji kolegovia to môžu vnímať negatívne.

Pred vyhorením ma chráni rodina.Zdroj: Archív Timei Reicher

Rada, ktorá vám v živote najviac pomohla?

Nie je to rada od konkrétneho človeka, už tak nejak zovšeobecnela. Dlhé roky sa riadim radou – Použi zdravý sedliacky rozum.

Ste ranné vtáča alebo radšej dokončujete projekty v noci?

Som skôr nočná sova. Aj počas vysokej školy som sa učila po nociach a to mi ostalo dodnes. Pracujeme na rôznych projektoch a mne hlava najlepšie pracuje v noci, keď je ticho a pokoj. Dokážem sa lepšie sústrediť a myšlienky do seba zapadajú a spájajú sa ako puzzle.

Čo vás dokáže postaviť na nohy okrem kávy?

Povinnosti. Ak ich nemám, nejaké si nájdem.

Počúvate rádiá alebo hudbu, ktorú si sama vyberáte?

V poslednom čase rádio. A hudbu už menej, skôr diskusie a debaty.

Neprehliadnite

Aké aplikácie máte vo svojom smartfóne?

Najviac používam Deezer, Cookpad a Booking.

Ako vyzerá vaša nedeľa, ak nejdete do práce?

Asi do desiatej pozeráme s dcérou rozprávky. Potom nastupujem do „domácej práce“ v kuchyni – varím nedeľný obed. Popoludní si zvyčajne robíme spoločný rodinný program a večer chodím cvičiť.

Čo preferujete: dobrú reštauráciu alebo vlastnú kuchyňu?

Ako kedy. Baví ma variť pre rodinu. Teraz sme už opäť začali grilovať. Radi skúšame nové jedlá a chute. Teší ma, že ani dcéra nemá problém ochutnať a vyskúšať veci, ktoré nepozná.

Ste viac na šport alebo umenie?

Začala som pravidelne cvičiť, aby som lepšie zvládala stres a kvôli zdraviu. Ale skôr mám vzťah k umeniu. Sama som hrala na klavíri a violončele, aj dcéra má už za sebou prvý koncert – učí sa na hrať na gitare. Veľmi rada idem na koncert alebo si pozriem predstavenie v divadle.

Chceli by ste radšej dom na pláži alebo v horách?

Asi dom na pláži, ale najlepšie aj-aj.

Akú prioritu vo vzdelávaní by ste si dali spätne, ak by ste boli opäť tínedžer?

My sme boli vychovávaní, že vysoká škola je povinnosť a nevyhnutnosť. Iná možnosť neexistovala. Takže asi tú istú prioritu, urobiť si minimálne vysokú školu.

Akú zručnosť či schopnosť by ste si priali, ak by ste boli superhrdina?

Mať čarovnú guľu a vedieť z nej čítať.

Timea Reicher (43) Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave získala MBA na Univerzite vo Viedni a University of Minnesota. Celý svoj profesný život venovala petrochemickej spoločnosti Slovnaft. Z manažérky a riaditeľky oddelenia korporátnych služieb postúpila na šéfku retailu spoločnosti.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 28/2018. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 8

Rubrika Enjoy

Tagy Život ktorý mám rád

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.