Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si TOP 10 nových investícií

18.07.2018, 11:01 | Ivan Haluza | © 2018 News and Media Holding

Výber TREND Analyses z investičných zámerov avizovaných v júni

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Podnikanie

Kofola oživí zabudnutú Kláštornú

Investor: Kofola ČeskoSlovensko
Lokalita: Turiec
Investícia: nezverejnená
Zámer: odkúpenie a oživenie minerálky Kláštorná

Marazmus domácej minerálky Kláštorná v rukách zahmlených investorov z bývalej skrachovanej skupiny Skyside finančníka Maroša Škorca sa končí. Verí tomu stredoeurópska sieť Kofola ČeskoSlovensko pod vedením českých Grékov Samarasovcov, ktorá Kláštornú kúpila a chce ju opäť dostať na trh. Pred vyše troma rokmi ju pôvodní investori zosunuli do reštrukturalizačného odpisovania dlhov pod ochranou súdov.

V prípade vydareného reštartu môže byť značka pre Kofolu zaujímavou posilou. Doteraz totiž žiadnu slovenskú minerálku v portfóliu nemala. Domáci punc síce má jej stolová voda Rajec, ktorú Kofola začala plniť v Rajeckej Lesnej, no až teraz sa k nej pripojí skutočne domáca minerálka. Doteraz tu Kofola predávala slovinskú Radensku, chorvátsky Studenac alebo české liečivé minerálky Vincentka, Bílinská kyselka, Rudolfův pramen a Zaječická hořká voda. Okrem nich distribuuje na Slovensku aj značky Evian a Badoit. Plniareň Kláštornej leží neďaleko rajeckého závodu Kofoly, čo núka aj logistické výhody.

Celkové tržby Kofoly sú viac ako štvrť miliardy eur, Kláštorná v najsilnejšom období spred viac než pol tucta rokov dosahovala ročné tržby okolo deväť miliónov eur.

Zdroj: Trend.sk

Pokračovanie článku - stránka 1 z 7
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Podnikanie

Tagy Kofola, Marius Pedersen, Miroslav Výboh, Slovnaft, TOP 10 investícií, Yeme

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.