Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vyšetrovanie vraždy Kuciaka stojí, biznis ľudí z posledného článku pokračuje

Pol roka od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej nie je verejnosť veľmi bohatšia o výsledky vyšetrovania. A oveľa bohatšie nie sú ani podklady daňových, policajných a ďalších orgánov v súvislosti s aktivitami ľudí, na ktorých J. Kuciak vo svojich článkoch poukazoval. Okrem vyšetrovania jednej staršej agrodotácie za vyše 100-tisíc eur a stopky pre ďalšiu za takmer 800-tisíc sa iné preverovania nezačali a ani daňové kontroly v ďalších firmách pochybenia nenašli.

21.08.2018, 19:14 | Xénia Makarová | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 6

Práca novinára pre portál Aktuality.sk je najpravdepodobnejší motív, pre ktorý snúbencov v ich vlastnom dome vo Veľkej Mači prišiel 21. februára niekto zavraždiť. Opakovane to potvrdili viacerí čelní predstavitelia vyšetrovacích orgánov.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme v tomto štádiu vyjadrovať k priebehu vyšetrovania ani jednotlivým úkonom, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie,“ odpovedala na otázku k postupu vyšetrovania hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Osobitne zdôraznila, že „pri takýchto závažných trestných činoch je zdržanlivosť orgánov činných v trestnom konaní pri poskytovaní informácií verejnosti absolútnou nevyhnutnosťou“. Ďalšie informácie sa k verejnosti dostanú podľa J. Tökölyovej hneď, ako to dovolí stav vyšetrovania.

Ďalšie a ďalšie úkony

Daniel Lipšic, právny zástupca rodičov Jána Kuciaka, pre TREND skonštatoval, že aj v súčasnosti prebieha v súvislosti s vyšetrovaním veľké množstvo úkonov. Vrátane dožiadaní do Talianska. Práve vyšetrovatelia v tejto krajine tvoria spoločný tím so slovenskými kolegami. Vyšetrovanie vidí D. Lipšic napriek ubehnutému času optimisticky: „Verzie vyšetrovania sa zúžili, minimálne podľa aktuálnych informácií.“

Neprehliadnite

Menej optimistický je už právny zástupca matky zavraždenej Martiny Kušnírovej Roman Kvasnica. Dodáva, že aj tu platí pravidlo únavy z narastajúceho tlaku. Ak sa vo vyšetrovaní neobjaví určitý pokrok, bude potrebovať doplniť o nové pohľady. Napríklad v podobe ďalších ľudí zapojených do prípadu.

„Pri vyšetrovaní podobných prípadov, kde sú očakávania verejnosti veľké, je riziko, že 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6

Rubrika Ekonomika

Tagy Ján Kuciak, vražda Jána Kuciaka