Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nenormálna tradícia

24.08.2018, 17:32 | Oliver Brunovský | © 2018 News and Media Holding

Názor | Nemal som ešte deväť rokov, ale veľmi dobre si pamätám ulice zaplnené tankami a vojenskými nákladiakmi. Aj rozhorčené davy okolo nich, rozstrieľané fasády domov a pokrivené cestné smerovky, ktorými sa ľudia snažili okupantov zmiasť. V mojej mysli dokonca ešte aj dnes existuje podvedomé delenie generácií na tých, ktorí si to vzopätie v roku 1968 pamätajú, a tých po tom.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

komentar Brunovsky Oliver 2017

Paradoxne, tak ako sa mi v pamäti vekom rozširoval priestor, ďalšie spomienky bledli rýchlejšie. Pamätám si len na množstvo podôb dvojakého života, ktorý sme žili. Moja triedna učiteľka, s ktorou sme na jar ’68 na školskom dvore sadili Stromy republiky a ku koreňom dávali papieriky Dubček – Svoboda = náš vzor, sa potom stala novou predsedníčkou strany s úlohou organizovať previerky učiteľov.

Môj otec, o ktorom bolo známe, že chodí každú nedeľu do kostola, a našťastie nebolo známe, že po večeroch počúva Hlas Ameriky, sa po čase dobrovoľne prihlásil za podpredsedu podnikového ROH (Revolučné odborové hnutie) a stal sa aj vedúcim Brigády socialistickej práce na pracovisku, aby svojim trom synom zvýšil šancu na prijatie na vysoké školy.

Neprehliadnite

Tak to bolo, až dokým neprišla znova ďalšia spoločenská eufória, ale už trvala kratšie. V novembri ’89 boli niekoľko týždňov plné námestia, to nadšenie sa dalo prirovnať k roku 1968 a nenasledovala žiadna tvrdá normalizácia. Prišiel len ďalší plíživý 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy August 1968, Názory, Vpád vojsk do Československa

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.