Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo chystá štát pre peňaženky ľudí a firiem

Titulky tlačených aj internetových spravodajských médií naznačujú, že z dovoleniek sa vrátili aj slovenskí politici. Už posledné prázdninové dni stihli informovať o tom, ako chcú pomôcť peňaženkám verejnosti od budúceho roka. Či už cez dlho avizovaný ďalší sociálny megabalík alebo zvýšením minimálnej mzdy. Začal sa tiež každoročný kolotoč rokovaní tripartity o jej budúcoročnej úrovni.

07.09.2018, 17:49 | Xénia Makarová | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Obedy zadarmo pre všetkých žiakov základných škôl a deti z posledného ročníka škôlok majú byť zadarmo už od januára 2019. Pre rodičov to na jedno dieťa a mesiac znamená úsporu okolo 21 eur.

Obedy zadarmo budú platiť pre všetky školy, teda aj tie súkromné či cirkevné.

Rodiny s malými deťmi

Most-Híd už získal podporu pre zdvojnásobenie sumy daňového bonusu na malé deti aj financovanie školských autobusov. Kým detaily prvého opatrenia sú viac-menej jasné, menej toho verejnosť vie o podobe školských autobusov.

Návrhy dostanú legislatívnu podobu neskôr na jeseň a až potom sa bude nimi zaoberať vláda a poslanci Národnej rady SR. Predbežne sa pre obe opatrenia ráta so sumou 80 miliónov eur.

Vláda zvykla vyrubiť nové dane na poslednú chvíľu 

Zdvojnásobenie bonusu víta aj opozičná poslankyňa za Obyčajných ľudí Anna Verešová, podobný krok opakovane v minulosti navrhovala aj jej strana. Aj tak ale namieta, že tento krok nezlepší „hrozivú demografickú situáciu“, keďže priemerná pôrodnosť žien klesla pod hranicou 1,5 dieťaťa.

Priorita domáci turizmus

Prekvapené pohľady si vyslúžil 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Ekonomika

Tagy sociálny balíček

Diskusia (0 reakcií)